«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Zengin Baba, Zavallı Baba Yazar Bitcoin Hakkındaki Fikrini Değiştiriyor mu?

Zengin Baba, Zavallı Baba Yazar Bitcoin Hakkındaki Fikrini Değiştiriyor mu?

Zengin-Baba-Zavalli-Baba-Yazar-Bitcoin-Hakkindaki-Fikrini-Degistiriyor-mu.png

Bitcoin, Ethereum ve diğer büyük kripto para birimleri en son 2020’de görülen seviyelere dönerken kripto piyasası kargaşa içinde. Piyasa değerine göre bir numaralı kripto kritik desteği kaybetti ve mevcut seviyelerinin daha düşük seviyelerine indi.

İlgili Okuma | Bitcoin Uzun Vadeli Sahipleri, BTC Çöktüğünde Mart 2020 Benzeri Kayıplar Gerçekleştiriyor

Yazma sırasında Bitcoin, son 24 saatte ve 7 günde sırasıyla %16 ve %22 kayıpla 23.300 dolardan işlem görüyor. Enflasyondaki artış ve ABD Merkez Bankası’nın (FED) bunu durdurmaya kararlı olduğu makro-ekonomik görünüm kasvetli görünürken, koşullar ayıları destekliyor gibi görünüyor.

BitcoinBTCBTCUSD
4 saatlik grafikte BTC aşağı yönlü eğilim gösteriyor. Kaynak: BTCUSD İşlem Görünümü

Son zamanlardaki aşağı yönlü fiyat hareketinin bir sonucu olarak, bazı Bitcoin destekçileri dikkatlerini farklı varlıklara çevirdi. “Rich Dad, Poor Dad” adlı finans kitabının en çok satan yazarı Robert Kiyosaki bu grupta sayılabilir.

Kiyosaki, uzun vadeli bir Bitcoin destekçisi oldu. 2021’de potansiyel bir ekonomik durgunluğa karşı korunmak için izleyicilerine Bitcoin satın almasını önerdi.

O sırada yazar, “dev bir çöküşün” ve “yeni bir depresyonun” ABD ekonomisini vurabileceğini iddia etti. ABD doları enflasyonundaki artış ve ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz oranlarındaki artışı ekonomik engellere işaret ediyor.

Ancak Kiyosaki kendi tavsiyesine bağlı kalmamış olabilir, kişisel Twitter hesabı üzerinden şunları paylaştı:

En İyi YATIRIM: Kutu Ton Balığı. Enflasyon kalkmak üzere. En iyi yatırımlar konserve ton balığı ve kuru fasulyedir. Altın, gümüş veya Bitcoin yiyemezsiniz. Konserve ton balığı ve kuru fasulye yiyebilirsiniz. Yemek en önemlisi. Açlık sonraki sorun. Çözüme yatırım yapın. Dikkatli ol.

Bazı insanlar Kiyosaki’nin şaka yapıyor olabileceğine inandıklarını söyledi. Diğerleri, küresel ekonominin karanlık bir zamana girmek üzere olduğuna inandıkları için tavsiyeyi yürekten almış görünüyor.

Bitcoin Destek ve Direnç Düzeyleri

Bununla birlikte, Kiyosaki zaten ekonomik bir depresyona yol açabilecek bir çöküşü öngördü. 2021’de şunları söyledi:

BIDEEN & FED’in Yeni Buhran’ı önlemek için enflasyona ihtiyacı var. Enflasyon yoksulları soyuyor. Enflasyon zengini daha da zenginleştirir. Biden ve Fed yozlaştı. Hazırlanın: Dev bir çarpışma, ardından yeni bir depresyon. Akıllı olun Satın alın, altın, gümüş, Bitcoin.

Kiyosaki’yi iyi bir yatırım olarak BTC’ye güvenmeye iten temeller geçerli görünüyor: kripto para birimi, FED kontrollü ekonomiden çıkmanın ve daha fazla finansal özgürlük kazanmanın bir yolu.

İlgili Okuma | Bitcoin Haftalık RSI, Tarihteki En Fazla Aşırı Satış Rekorunu Kırdı, Sırada Ne Var?

Yazma sırasında, Bitcoin’in Binance’deki sipariş defteri her iki yönde de zayıf görünüyor. 22.000 dolar civarında 7 milyon dolarlık teklif ve 26.500 dolardan 11 milyon dolarlık talep emri var. Altında veya üstünde bir kırılma, BTC’nin bir sonraki trendini belirleyebilir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *