«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Yüksek Enflasyon ve Durgunluk Korkuları Bitcoin Kabulünü Sürdürecek

Yüksek Enflasyon ve Durgunluk Korkuları Bitcoin Kabulünü Sürdürecek

Yuksek-Enflasyon-ve-Durgunluk-Korkulari-Bitcoin-Kabulunu-Surdurecek.png

CZ’nin bitcoin ve kriptonun geleceği konusunda iyimser olduğunu söylemek güvenli. Changpeng Zhao, CNBC’nin Squawk on the Street’ini ziyaret etti ve yaygın düşüş söylemini ters yüz etti. 2 dakikadan kısa sürede. CZ’nin söylediği şeylerin çoğu sağduyuya ve piyasa güçlerine ilişkin temel bir anlayışa dayanmaktadır, ancak yine de, endüstri liderinin bunları söylemesini duymak sakinleştiricidir. Özellikle içinde bulunduğumuz döngünün bu korku dolu aşamasında.

Binance’in işi, özellikle BNB olmak üzere altcoinlerin performansına bağlı olsa da, CZ’nin genel olarak bitcoin ve kripto arasında net bir ayrım yaptığına dikkat edin. Öte yandan, röportaj bitcoin ile ilgili olsa da, CZ oraya buraya kripto para gizlice giriyor.

Her durumda, Binance CEO’sunun mevcut piyasa koşulları ve bitcoin ve kriptonun geleceği hakkında ne düşündüğünü analiz edelim.

CZ ABD Ulusal TV’sinde Ne Cızırdadı?

Görüşmecinin ilgilendiği ilk şey, bitcoin boğalarının “20Kish” çizgisini savunma şekliydi. CZ’ye göre, bu “son zirve”ydi, yani orada “psikolojik bir engel” var. Şimdiye kadar, bitcoin’in fiyatı bir önceki döngünün tüm zamanların en yüksek seviyesinden daha düşük olmamıştı. Bu sefer farklıydı, muhtemelen çünkü Tesla’nın kağıt elleri ve Terra çöküşü. Ancak, piyasa 20K çizgisini savundu.

Görüşmeci daha sonra para arzındaki artış veya bitcoin’in Nasdaq ile korelasyonu gibi diğer faktörleri sordu. CZ’ye göre, bunlar ilgili iki faktördür, ancak sonuçta “bu bir kitle psikolojisi piyasasıdır” ve son ATH engeldir. Açıklama için Binance Academy’den alıntı yapmamız adil olur. piyasa döngülerinin psikolojisi:

“Kısacası, piyasa duyarlılığı, yatırımcıların ve tüccarların bir varlığın fiyat hareketiyle ilgili sahip oldukları genel duygudur. Piyasanın hissiyatı olumlu olduğunda ve fiyatlar sürekli yükseldiğinde, bir yükseliş eğilimi olduğu söylenir (genellikle boğa piyasası olarak adlandırılır). Bunun tersi, fiyatlarda devam eden bir düşüş olduğunda ayı piyasası olarak adlandırılır. ”

Son zamanlarda, burada NewsBTC’de düzenli olarak yaptığımız gibi, ünlü korku ve açgözlülüğü kontrol ettim Mevcut piyasa duyarlılığına ilişkin içgörüler endeksi. Bulduğumuz şey bu:

“Geçen hafta, madeni paranın fiyatı bir toparlanma rallisi gördüğü için göstergenin değeri 34’e yükseldi. Ancak, koşu sona erdiğinde ve kripto bir kez daha düştükçe, yatırımcılar arasındaki duygu da arttı.

Rapor, bu eğilimin BTC (ve daha geniş kripto) pazarındaki katılımcıların bu son rallinin sadece bir sahtekarlık olduğuna inandığını gösterdiğini belirtiyor.”

BNBUSD fiyat grafiği - TradingView

BNB price chart on BinanceUS | Source: BNB/USD on TradingView.com

Sıradaki katalizör nedir?

Röportaja geri dönersek, bir sonraki soru, bitcoin ve kriptoyu bir sonraki bölümlerine hangi faktörün fırlatabileceği ile ilgiliydi. Dikkatli bir şekilde, CZ kimsenin bunu doğru bir şekilde tahmin edemeyeceğini söyledi. “Kimse gerçekten NFT’leri, DeFi’yi vb. tahmin etmedi. Muhtemelen son boğa koşusunu tetikledi.” Ve 2017’de ICO’lar katalizör gibi görünüyordu. “Bunlar olmadan altı ay önce, çok az insan bunu tahmin edebilir.”

O zaman ve ancak o zaman, CZ spekülasyon yaptı. Geliştirilen pek çok yeni uygulama ile pazarın bu sefer çok daha büyük olduğunu düşünüyor. Çoğu ülke, bitcoin ve kripto para birimlerini yasaklamak yerine düzenleyici çerçeveleri benimserken, tüm alan olumlu bir yönde ilerliyor. Piyasa hala fiyatlardan endişe duysa bile, böyle bir ortamda yükselişe geçmemek zor.

Son cümle en komik olanıdır ve dünyanın mevcut durumuna girer. “Makroekonomik durum, yüksek enflasyon olacak, durgunluk hakkında konuşmalar vb. Tüm bunlar benimsenmeyi bitcoine… kriptoya yönlendiriyor.”

Featured Image: CZ, screenshot from the video | Charts by TradingView

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *