«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Yeni Bitcoin Rekoru, BTC 19.000 Dolarla Mücadele Ederken İnanılmaz Bir Ayı Resmi Boyadı

Yeni Bitcoin Rekoru, BTC 19.000 Dolarla Mücadele Ederken İnanılmaz Bir Ayı Resmi Boyadı

Bitcoin, ayı piyasası ile yeni rekor trendler belirliyor. Bu, öncekilerden büyük ölçüde sapmış bir boğa piyasasını takip ediyor, bu nedenle sonraki yakın piyasanın bu davranışı yansıtması şaşırtıcı değil. Bitcoin hareketindeki çeşitli yeni trendler, dijital varlık için aşağı yönlü bir tablo çizdi ve kayıtlardaki en son gelişmeler, bu duyguyu güçlendirmek için daha fazlasını yaptı.

On Yıldan Fazla Bir Sürede Daha Kötü Üç Aylık Kapanış

Bitcoin yaklaşık 13 yıldır varlığını sürdürüyor ve bu süre zarfında, ancak genç yaştaki pazar, kötü üç aylık kapanışlardan adil payını kaydetti. Ancak son 11 yılda hiçbiri 30 Haziran’da kaydedilen kapanış kadar acımasız olmadı. Fiyatların inanılmaz derecede dalgalı olduğu bir ayın ardından, ay art arda üç kırmızı aylık kapanışla çeyreği kapatmıştı.

İlgili Okuma | Ağ Etkinliği Dururken Bitcoin Hazırda Bekletme Moduna Giriyor

Bu, bu yıl piyasayı sarsan piyasa çöküşünün hemen ardından geldi. Piyasaya yön veren Bitcoin, çeyreğin başında fiyatından yaklaşık %60 oranında düşmüş ve onunla birlikte tüm piyasayı aşağı çekmişti. Bu, kripto toplam piyasa çöküşünün 16 aylık bir dönemde ilk kez 1 trilyon doların altına düştüğünü gördü.

Dijital varlık, aya ortalama 30.000 dolar fiyatla girdikten sonra ayı 19.918 dolardan kapatmıştı. Bu, yatırımcıların umutlarını kırmıştı ve düşüş, kripto para piyasasındaki fiyatları tehdit etmeye devam eden bir dizi olayı geride bıraktı.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC struggles to hold $19,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

Bitcoin Yatırımcıları Etkilenmiyor

2022 yılı için tahminler inanılmaz derecede yükselişe geçmiş olsa da, o zamandan beri ters gitti. Bu, yatırımcıları daha fazla zarara uğrama korkusuyla fonlarını piyasadan çekmeye teşvik etti. Ayrıca, önceki tarihsel eğilimleri takip ederek, dijital varlığın önemli bir iyileşme olmadan önce daha fazla çökmesi ihtimali yüksek.

İlgili Okuma | CME’deki Ethereum Vadeli İşlemlerinde Düşüş, Kurumsal Yatırımcıların Hala Ayı Olduğunu Gösteriyor

Göstergelere bakıldığında, bitcoin’in kısa vadede bir toparlanma için gereken önemli teknik seviyeleri tutmakta zorlandığını gösteriyor. Tarihte ilk kez 200 haftalık hareketli ortalamasının altında işlem görüyor ve bu, piyasada olumsuz havayı derinleştirdi.

Dijital varlık, yerleşik tarihsel trendlerden uzaklaşıyor olsa da, önceki piyasa hareketlerinden bazılarını takip etme olasılığı hala yüksek. Bunlardan biri, dibin genellikle içeride olduğu zamandır. Buna bağlı kalmak, bir sonraki boğa trendi devam etmeden önce bitcoin fiyatının muhtemelen 12.000 $ ‘a kadar düşeceği anlamına gelir.

Featured image from Coin News, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *