«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Yeni Bir Haftada Piyasanın Başlangıcı Olarak Bitcoin İçin 19,000 Dolarda Montaj Desteği

Yeni Bir Haftada Piyasanın Başlangıcı Olarak Bitcoin İçin 19,000 Dolarda Montaj Desteği

Bitcoin, hafta sonundan daha düşük bir performansla çıktı, ancak dijital varlık için de hiç fena olmadı. 20.000 doların altına düştükten sonra, geçen haftanın sonuna doğru düşük bir eğilim gösterdi. Bununla birlikte, kripto para birimi, ayıların aşağı çekme çabalarına rağmen 19.000 dolar seviyesini koruyabildi. Bu, bir dizi faktörden kaynaklanmaktadır, ancak en önemlisi bu düzeyde oluşan destektir.

19.000$’dan Destek

Geçen haftanın çoğu için 19.000 doların üzerinde tutunmaya çalıştıktan sonra, dijital varlık daha sonra temelini 19.000 doların üzerinde buldu. Bu fiyat noktası, önceki döngü zirvesinin gerçekleştiği yer olduğu için bitcoin için önemlidir. Her ne kadar bu yıl zaten birkaç kez bu noktanın altında kırılmış olsa da. Bununla birlikte, bir kez 19.000’in üzerinde toparlanma ile boğalar yerlerini bulmuş gibi görünüyor ve bu seviyedeki destek artıyor.

İlgili Okuma | Önde Gelen Kripto Borsaları Negatif Fonlama Oranlarını Görüyor, Ayılar Devraldı mı?

Dijital varlığı ucuza satın almak için bunu bir ipucu olarak gören bitcoin yatırımcıları tarafından ileri itiliyor. Çoğunlukla, balinalar, son derece düşük yatırımcı duyarlılığının ortasında bile bu süre zarfında en aktif olanlardır. Jetonlarını yerinde satın alan bu balinalar çantalarını doldurmaya devam ediyor.

Veriler, bakiyelerinde 1.000 BTC’den fazla tutan bu cüzdanların ayda 140.000 BTC eklediğini ve bu da toplam varlıklarını 8.69 milyon BTC’ye getirdiğini gösteriyor. Bu, bu bitcoin balinalarının şu anda toplam dolaşımdaki arzın %45,6’sını elinde tuttuğu anlamına geliyor.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC continues recovery trend | Source: BTCUSD on TradingView.com

Bitcoin satın alanlar sadece balinalar değil. 1 BTC’den az olan daha küçük sahipleri de bu fiyatlardan alım yaparak faaliyetlerini hızlandırdı. Bakiyelerine ayda 36.750 BTC ekleyerek toplam varlıklarını 1.12 milyon BTC’ye veya dolaşımdaki arzın %0.2’sine getirdiler.

Bitcoin Tutmaya Devam Edecek mi?

Pazartesi gününün erken saatlerinden itibaren, bitcoin fiyatı 19.300 doların üzerine çıkaran başka bir toparlanma trendi başlattı. Her ne kadar önemli bir toparlanma olmasa da dijital varlığı yeni haftaya yeşil bir başlangıç ​​yaptı.

İlgili Okuma | Yeni Bitcoin Rekoru, BTC 19.000 Dolarla Mücadele Ederken İnanılmaz Bir Ayı Resmi Boyadı

Yine de dijital varlık, 50 günlük film ortalaması gibi önemli teknik seviyelerin altında işlem görmeye devam ediyor. Bu nedenle, satıcılar tarafından boşaltılan madeni paraları dengelemek için yeterli talep olmadığı için, Bitcoin’in haftanın geri kalanında toparlanma eğilimini sürdürme şansı zayıf kalıyor.

Bu, fiyatın 19.500 doların üzerine çıkması muhtemel olsa da, gün bitmeden başka bir düşüş trendi olabileceği anlamına geliyor. Bu, montaj desteğini test için 19.000 dolar seviyesine getirecek. Ancak bitcoin tutunmaya devam edebilir ve piyasa talepte önemli bir artış görürse, bir sonraki büyük direnç kripto para birimini 20.500 dolardan bekliyor.

Featured image from FortuneBuilders, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *