«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Yengeç Modunda, Bitcoin Boğa Potansiyeli Önümüzdeki Aylarda Sınırlı mı?

Yengeç Modunda, Bitcoin Boğa Potansiyeli Önümüzdeki Aylarda Sınırlı mı?

Yengec-Modunda-Bitcoin-Boga-Potansiyeli-Onumuzdeki-Aylarda-Sinirli-mi.png

Bitcoin 20.000 doların altına geri döndü ve mevcut aralığının altını yeniden test etme yolunda görünüyor. Kripto para birimi toparlanma belirtileri gösteriyordu, ancak kritik direnç bölgesinin yakınında 22.000 dolar civarında reddedildi.

İlgili Okuma | Tezos (XTZ) 3 Haftanın En Yüksek Seviyesine Yakın – Boğalar 1,80 Dolara Doğru Düşebilir mi?

Yazma sırasında, BTC’nin fiyatı son 24 saatte ve 7 günde sırasıyla %3 ve %2 kayıpla 19.800 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin BTC BTCUSD QCP
BTC, 4 saatlik grafikte son haftalarda yatay hareketle aşağı yönlü eğilim gösteriyor. Kaynak: BTCUSD İşlem Görünümü

Yakın zamanda bir pazarda Güncelleme, ticaret masası QCP Capital, BTC’nin fiyatının öngörülebilir gelecekte yatay hareket etmesine katkıda bulunabilecek faktörü ele aldı. Bunlar yaklaşmakta olan Mt. Gox itfalarını ve küresel enflasyonu içeriyordu.

Mt. Gox geri ödemelerinin Bitcoin ve kripto pazarını olumsuz etkileme olasılığı hakkında QCP Capital şunları yazdı:

Yayını çevreleyen çok sayıda çapraz argüman ve teori göz önüne alındığında, kesin etkiden emin olmak imkansızdır. Ana çıkarımımız, BTC arzının yakında piyasaya taşma olasılığının yüksek olmasıdır.

En iyi senaryoda, Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinlerin biraz nefes alma odası kazanmasına izin veren aşağı yönlü bir baskıyla karşı karşıya kalacak. Sektör, uzun bir süre artan Bitcoin hakimiyetinin ardından bazı kazanımlar kaydedebilir.

En kötü durum senaryosu, QCP Capital’in dediği gibi Bitcoin için ek satış baskısı ve tüm kripto piyasası fiyatları yıllık en düşük seviyelerine veya ayı piyasası bölgesine itiyor. Çok şey, Mt. Gox’un kilit açma programına ve kurbanların piyasa belirsizliğine yenik düşüp düşmeyeceğine veya BTC’nin fiyatının önceki yüksek seviyeleri geri almasını bekleyip beklemeyeceğine bağlıdır.

QCP Capital, kısa vadede Bitcoin için neler olabileceğine dair aşağıdaki tahmini yaptı.

Bu spot seviyelerde tamamen düşüşte değiliz, ancak çağrı yapılarına yönelik ani talebin, risk tersine çevirme seviyelerini biraz fazla yukarı itmiş olabileceğini düşünüyoruz. Temel durumumuz, keskin düşüşler ve yukarı kapaklı (…) riskiyle yatay işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin’i Yeşile Geri Ne İtebilir?

Yarın, ABD yeni bir Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) baskısı yayınlayacak. ABD Federal Rezervi’nden (Fed) para politikasında agresif bir değişiklikten sonra, piyasa katılımcıları bu metrikte bir düşüş bekliyor.

TÜFE baskısı enflasyonda bir düşüşe işaret ederse, kripto piyasası bir miktar rahatlama görebilir. 18.600 dolar ve 22.000 dolar, ana destek ve direnç seviyeleri olarak çalışmaya devam edecek.

İlgili Okuma | Kuzey Koreli BT Uzaktan Çalışanları Kripto Firmalarını Hedefliyor mu? İşte Bildiklerimiz

Ayrıca analist Ali Martinez belirtilen Bitcoin’in “önemli bir talep duvarında” oturduğunu söyledi. Mevcut seviyeleri civarında BTC satın alan 570.000 adres var, aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, yükseliş momentumu durumunda izlenecek bir sonraki seviye 20.900 $’dır.

BitcoinBTCBTCUSD
Kaynak: Ali Martinez aracılığıyla IntoTheBlock

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *