«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Yatırımcılar Önümüzdeki 3 Ay Boyunca Bitcoin ve Ethereum Piyasasında Düşüş Bekleyebilir

Yatırımcılar Önümüzdeki 3 Ay Boyunca Bitcoin ve Ethereum Piyasasında Düşüş Bekleyebilir

Yatirimcilar-Onumuzdeki-3-Ay-Boyunca-Bitcoin-ve-Ethereum-Piyasasinda-Dusus.png

Kripto piyasaları, her ikisi de Bitcoin fiyatını ve tüm dijital varlık spektrumunu etkileyen UST’nin ayrıştırılmasını ve ardından LUNA’nın aşağı yönlü sarmalını kabul etti. göre son rapor Glassnode ekibi tarafından, Bitcoin piyasası sekiz haftadır düşük işlem görüyor ve bu da onu ‘tarihin en uzun sürekli kırmızı haftalık mum serisi’ haline getiriyor.

En popüler altcoin olan Ethereum bile benzer bir tablo çizdi. Ayı dalgalanmaları, getirilere ve kar marjlarına doğrudan veya dolaylı olarak zarar verir.

Daha da kötüsü, türev piyasa tahminleri önümüzdeki üç ila altı ay içinde daha fazla düşüş gösteriyor.

Türev Piyasalar Bitcoin İçin Daha Fazla Acı Veriyor

Türev piyasalara göre, önümüzdeki üç ila altı ay için tahmin, daha fazla düşüş korkusu olmaya devam ediyor. Rapor, zincir üzerinde, Ethereum ve Bitcoin için blok alanı talebinin birkaç yılın en düşük seviyelerine düştüğünü ve EIP1559 aracılığıyla ETH yakma oranının tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştığını belirtti.

Glassnode, talep tarafının düşük fiyat performansı, belirsiz türev fiyatlandırması ve hem Bitcoin hem de Ethereum’da blok alanı için son derece düşük talep nedeniyle ters rüzgarlarla karşılaşmaya devam edeceğini hesapladı.

Rapor şunları açıklıyor:

Zincire baktığımızda, hem Ethereum hem de Bitcoin blok alanı talebinin birkaç yılın en düşük seviyelerine düştüğünü ve ETH’nin EIP1559 aracılığıyla yanma oranının şimdi tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğunu görebiliriz.

Düşük fiyat performansını, korkulu türev fiyatlandırmasını ve hem Bitcoin hem de Ethereum’da blok alanı için aşırı derecede cansız talebi bir araya getirerek, talep tarafının büyük olasılıkla ters rüzgarlar görmeye devam edeceği sonucuna varabiliriz.

Hem Bitcoin hem de Ethereum’un son 12 aydaki fiyat performansı hayal kırıklığı yarattı. Bunun bir sonucu olarak Bitcoin ve Ethereum için uzun vadeli CAGR oranları etkilenmiştir.

Source: Glassnode

En büyük kripto para birimi olan BTC, genellikle yarılanma olaylarının eşlik ettiği kabaca 4 yıllık bir boğa/ayı döngüsünde hareket etti. Uzun vadeli getirilere bakıldığında, CAGR 2015’te neredeyse yüzde 200’den bu yazı itibariyle yüzde 50’nin altına düştü.

İlgili Okuma | Yeni Veriler Çin’in Hala Küresel Bitcoin Madenciliği Hash Oranının %21’ini Kontrol Ettiğini Gösteriyor

Ayrıca, Bitcoin kısa vadede negatif %30 getiri elde etti, bu da her gün ortalama %1 oranında düzeltildiğini ima ediyor. Bitcoin için bu negatif getiri, önceki ayı piyasası döngülerine çok benzer.

Source: Glassnode

ETH söz konusu olduğunda, altcoin BTC’den çok daha kötü performans gösterdi. Ethereum’un aylık getiri profili, yüzde -34,9’luk iç karartıcı bir tablo ortaya çıkardı. Ethereum da benzer şekilde uzun vadede azalan ödüller görüyor gibi görünüyor.

Ayrıca, önceki 12 ay boyunca, her iki varlık için 4 yıllık CAGR, BTC için %100’den yalnızca %36’ya düştü. Ayrıca, ETH yılda yüzde 28 artarak bu ayının ciddiyetini vurguluyor.

Daha da kötüsü, türev piyasası gelecekteki piyasa düşüşleri konusunda uyardı. Yakın vadeli belirsizlik ve aşağı yönlü risk, özellikle önümüzdeki üç ila altı ay boyunca opsiyon piyasalarında fiyatlanmaya devam ediyor. Gerçekte, geçen hafta piyasa satışları sırasında, ima edilen oynaklık önemli ölçüde arttı.

Bitcoin

Total crypto market cap stands at $1.2 Trillion. Source: TradingView

Glassnode analizi, mevcut ayı piyasasının kripto tüccarları ve yatırımcılarına zarar verdiğini belirterek sonuçlandı. Ayrıca Glassnode ekibi, gerileyen piyasaların iyileşmeden önce sıklıkla kötüleştiğini vurguladı. Bununla birlikte, ‘ayı piyasalarının sona erme eğilimi vardır’ ve ‘ayı piyasaları takip eden boğayı yaratır’, bu nedenle tünelin sonunda biraz ışık var.

İlgili Okuma | TA: Bitcoin Fiyatı Anahtar Aralığında Sıkıştı, Düşüşler Neden Sınırlı Olabilir?

Featured image from iStockPhoto, Charts from Glassnode, and TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *