«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Yatırımcılar için Bitcoin, Ethereum Karlılığı

Yatırımcılar için Bitcoin, Ethereum Karlılığı

Bitcoin ve Ethereum arasındaki daha yüksek kârlılık savaşı uzun süredir devam ediyor. Bu iki kripto para birimi, pazardaki en fazla pazar payına sahiptir ve buna bağlı olarak en fazla destekçiye sahiptir. Aynı alanda faaliyet göstermelerine rağmen, aralarındaki rekabet benzersiz olmuştur. Bu sadece ağların kendisinde bitmiyor, her birinin diğerinden üstün olduğunu iddia ettiği için her iki varlığı da destekleyen topluluklara akıyor.

Bitcoin’e Karşı Ethereum

Bu dijital varlıkların her ikisinin de karlılığı son birkaç yılda çok büyük olmuştur. Kuruluşundan bu yana milyoner yapımcıları olarak itibarlarını pekiştirdiler. Bununla birlikte, yatırım söz konusu olduğunda daha iyi bir seçenek olan bir rekabet olmaya devam ediyor.

İlgili Okuma | Tüm Bitcoin Düşüş Trendinden ABD Makro Baskı Sorumlusu

Yıldan yıla, daha yeni ve daha genç Ethereum, yatırımcılar için en fazla getiriye sahip olduğunu kanıtladı ve genellikle çeşitli durumlarda öncü kripto para birimi Bitcoin’i 2 kattan fazla yendi. Bu, daha fazla yatırımcıyı kendisine çekti ve Ethereum’un daha iyi bir seçim olduğu yönündeki spekülasyonları artırdı.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC falls to $29,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

Bu düşünce okulu, her iki dijital varlıkta da yatırımcı karlılığını gösteren verilerle destekleniyor. Ethereum şu anda görüyor Tüm sahiplerin %54’ü kârda, Bitcoin sahiplerininkini geride bıraktı. Ancak bu sadece küçük bir farkla BTC yatırımcılarının %52’si kârda. Bu, ETH ve BTC yatırımcılarının sırasıyla %42 ve %43 kayıp olduğu kayıp bölgesinde de kendini gösteriyor. Bu, her iki kripto para birimini de neredeyse eşit bir temele yerleştirir.

Ayı Piyasası Yoluyla Holding

Her iki dijital varlık da ayı piyasasında tutunmak için iyi seçenekler olarak ün yapmıştır. Ancak Bitcoin’in öne çıktığı yer, piyasa düşüş trendleri sırasında daha iyi dayanma yeteneğidir. Son ayı piyasası sırasında, bitcoin fiyatı %80’in biraz üzerinde düşerken, Ethereum %90’dan fazla düşüş gördü.

İlgili Okuma | Bitcoin Açık Faiz, Fiyat 31.000 Doların Altına Düşerken Düşüyor

Mevcut ayı piyasasında durum böyle Bitcoin’in bir kez daha daha iyi dayandığını kanıtladığı yer. Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana, BTC yaklaşık %56 düştü. Bununla birlikte, ETH’nin fiyatı aynı zaman diliminde %63’ten fazla düştü.

Bu iki dijital varlık arasında sabit kalan bir şey var ve bu, uzun vadeli sahiplerinin, yalnızca kısa vadeli olarak elde tutmayı seçenlere kıyasla kar elde etme olasılığının daha yüksek olduğu gerçeğidir. Kripto para birimlerini bir yıldan fazla bir süredir elinde tutan cüzdanların, yeşil olmayanlara kıyasla yeşil olma olasılığı daha yüksektir.

Featured image from The Guardian Nigeria, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *