«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Yatırımcılar dikkat! Bu altcoin Güney Kore borsasında delist edildi

Yatırımcılar dikkat! Bu altcoin Güney Kore borsasında delist edildi

Litecoin_800x533_L_1637104572.jpg

8 Haziran Çarşamba günü, Upbit ve Bithumb gibi büyük Güney Koreli kripto para borsaları, önemli bir altcoini delist etti. Piyasanın eski varlıkları arasında gösterilen Litecoin yaprak dökümü yaşıyor. Henüz piyasada fazla varlık yok iken aklımıza gelen nadir varlıklardan biriydi. Şimdi ise iyice geriye gidiyor gibi. Sıralama olarak da iyice gerileyen altcoin, şimdilik 20. sırada tutunuyor.

Ana Litecoin ağında MimbleWimble Extension Block (MWEB) güncellemesinin etkinleştirilmesi nedeniyle Litecoin’i (LTC) desteklemeyi bırakmaya karar verdiği borsalar tartından biliniyordu. Şimdi bununla ilgili yeni bir karar alındı.

Upbit’in açıklamasına göre, Litecoin’i (LTC) listeden çıkarma kararı aldı. Güney Kore’nin, yasa dışı kara para aklamayı veya şantaj finansmanını önlemek için borsaların işlemleri şeffaflık açısından kontrol edebilmesini gerektiren Özel Finansal Bilgi Yasası tarafından yönlendirildi.

Altcoinde yaprak dökümü yaşanıyor

MimbleWimble, sadece Litecoin (LTC) ağındaki gizliliği artırmak için uygulandı. Gizli işlemler ve gönderici ve alıcı giriş ve çıkışlarını gizleyen ve birden fazla işlemi tek bir işlemde birleştiren CoinJoin dahil olmak üzere çeşitli teknolojiler kullanıyor.

Upbit ayrıca borsanın Litecoin Vakfı’na MWEB güncellemesi ile ilgili bir talepte bulunduğunu ve talebe verilen yanıta dayanarak anonim transfer teknolojisinin kapsamlı bir incelemesinin yapıldığını belirtti. İnceleme sonucunda, bir güncellemede yer alan ifşa etmeme seçim özelliğinin Finansal Bilgi Yasası tarafından yasaklanan anonim iletim teknolojisi ile tutarlı olduğu belirlenerek Litecoin (LTC) ticareti desteğinin kesilmesine karar verildi.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *