«
 1. Anasayfa
 2. Popüler
 3. Yatırımcılar Büyük Çökmeye Rağmen LUNA Ticaretine Devam Ediyor

Yatırımcılar Büyük Çökmeye Rağmen LUNA Ticaretine Devam Ediyor

Yatirimcilar-Buyuk-Cokmeye-Ragmen-LUNA-Ticaretine-Devam-Ediyor.png

Yatırımcılar, muazzam düşüşüne rağmen LUNA tokeni ile işlem yapmaya devam ediyor ve madeni paranın 9 Mayıs’taki 62 dolardan 14 Mayıs’a kadar değerinin %99’unu kaybettiğini görüyor.20 Mayıs’ta LUNA, CoinMarketCap’te en çok aranan kripto para birimi olmaya devam ediyor.

Bir piyasa değeri ile 918 milyon dolarLUNA, jeton başına 0.00013 dolardan işlem görüyor. Madeni para son 24 saatte %1 ve geçen hafta %75 değer kazandı.

İlgili Okuma | Uzun Vadeli Tutucu SOPR Yükselirken Bitcoin Satış Baskısı Devam Ediyor

Bu kripto para biriminin fiyatı son birkaç gün içinde önemli ölçüde düşmüş olsa ve Güney Koreli yetkililer mucidini 78 milyon dolarlık vergiden kaçınma için cezalandırmaya çalışıyor olsa da, madeni paranın her zamankinden daha yüksek bir trend izlediğini görüyoruz.

Güney Koreli yetkililer, Terra’nın dolara sabitlenmiş sabit parası UST’nin değerinin neden 9 Mayıs’ta sabit değerini kaybettiğini araştırıyorlar. Bu madeni paranın piyasası dört gün içinde hızla eridi. Sonuç olarak, stabilcoin 18 milyar dolar kaybetti. Bu, yalnızca stablecoin UST’yi değil, aynı zamanda fiyatı jeton başına 62 dolardan bir kuruşun çok küçük bir kısmına düşen LUNA gibi bunun üzerine kurulu tüm ağları da etkiledi.

LUNA fiyat tablosu
LUNA şu anda %1 artışla 0.00013 dolardan işlem görüyor | Kaynak: LUNA/USD fiyat tablosundan Tradingview.com

Vergi Makamları Vergilerden Kaçınmaktan LUNA Kurucusuna Para Cezası Verdi

Hem Güney Koreli düzenleyici kurumlar, hem de Finansal Denetleme Hizmeti ve Finansal Hizmetler Komisyonu, araştırmak için yerel kripto para borsalarını işlem verilerini göndermeye çağırdı.

Yerel borsalardan talep edilen bilgiler, LUNA ve UST için ticaret hacimlerini ve bu süre zarfında yatırımları düştüğü için zarara uğrayan yatırımcı sayısını içerir.

Veri talebi üzerine yerel bir değişim operatörü Yonhap şunları söyledi;

Bu bilgileri gelecekte yatırımcıların uğrayacağı zararı en aza indirmek için topladıkları görülüyor.

Kore Ulusal Vergi Servisi, Terra’nın ana firmalarının kurumlar ve gelir vergisi ödemekten kaçındığını tespit etti. Şirket, vergi ödememek için LUNA’yı yazılım firması Terraform Labs’tan Singapur’daki Luna Foundation Guard’a (LFG) taşıdı.

Do Kwon 78 milyon dolar para cezası Bitcoin LFG’de 3 milyar dolar alıp satmak için vergi dairesi tarafından. Ek olarak, Terra mucidi vergi departmanından daha fazla para cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

NTS, Do Kwon ve Daniel Shin’in Aralık ayında 100 milyon dolar vergi ödemesini istedi. Ancak, iki adam, şirketleri Terraform Labs’ın Singapur’da yerleşik olması nedeniyle reddetti. NTS, Terraform Lab’ın tüm operasyonlarının Güney Kore’den kontrol edildiğini savunuyor, ancak iki adam işlerinin esas olarak Singapur’da yürütüldüğünü iddia ediyor.

İlgili Okuma | Tether, 2022’nin İlk Çeyreğinde Ticari Kağıt Varlıklarının %17’sini Kesti

Ek olarak, Terra’nın çökmesinden sadece birkaç gün önce Do Kwon, Terra’nın Koreli varlıklarını çözmeye çalıştı. Zincirin parçalanmasından ne kadar önce Do Kwon’un Terra’nın düşüşüne hazırlandığı konusunda izleyiciler arasında spekülasyonlar var.

Terra’nın kurucusu, Kore’de LUNA veya UST’ye yatırım yapan 200.000 kişi tarafından dava ediliyor.

        Featured image from Flickr, and chart from Tradingview.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *