«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Yatırımcılar bu hafta, Bitcoin performansını yakından takip etmeli! Peki neden?

Yatırımcılar bu hafta, Bitcoin performansını yakından takip etmeli! Peki neden?

bitcoin-kripto-para-1513059_2.jpg

Bitcoin’in en son fiyat performansı, lider kripto para biriminin yeterli alım ve hatta satış hacmine sahip olmadığını açıkça gösteriyor. Bu da piyasada oynaklığın olmamasına neden oluyor. Neyse ki, son derece düşük volatilite bazen piyasada kimsenin beklemediği yaklaşan büyük bir hareketin işareti olabilir.

Bitcoin’in volatilitesi azalıyor

Haziran ayındaki büyük kripto piyasası çöküşünün ardından, çoğu kripto piyasası yatırımcısı Bitcoin gibi varlık alım satımından korktu. Bununla birlikte, daha fazla kayıptan kaçınmak için pozisyonlarının çoğunu hemen kapattı.

Bitcoin chart

Piyasadaki hacim eksikliği, Bitcoin‘in düşük volatilitede hareket etmesinin ana nedenidir. 21 Haziran’dan bu yana Bitcoin, değerinin %5’inden biraz daha azını kaybederken, 25 Haziran’da yaklaşık %5 kazandı. Bu da ilk kripto para biriminin konsolidasyon durumunda kaldığını ve gerçek satın alma veya satış gücünün piyasada hakim olmadığını gösteriyor.

Hareket hangi yöne olacak?

Oynaklığın olmamasıyla birlikte, piyasada hemen hemen her önemli çıkış veya fon girişi, bir çöküşe veya güçlü bir ralliye neden olabilir. Çünkü oynaklığın azalmasıyla birlikte, genellikle piyasada istikrarı kontrol etmenin ana aracı olan likiditenin azaldığını görüyoruz.

Yazım sırasında, hem boğalar hem de ayılar birbirleri üzerinde tam olarak hakimiyet kuramadıklarından, Bitcoin hâlâ 18.000 – 22.000 dolar aralığında konsolide oluyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *