«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Yatırımcılar Bitcoin Pozisyonlarına 126 Milyon Dolarlık Net Giriş Ekliyor

Yatırımcılar Bitcoin Pozisyonlarına 126 Milyon Dolarlık Net Giriş Ekliyor

Yatirimcilar-Bitcoin-Pozisyonlarina-126-Milyon-Dolarlik-Net-Giris-Ekliyor.png

Bitcoin, sonunda aşağı yönlü fiyat hareketini kırabildiği için kritik bir direnç seviyesine yaklaşıyor. Kripto para birimi, önceki zirveleri geri almak istiyorsa sayısız rüzgarla karşı karşıya kalıyor, ancak bazı ipuçları potansiyel kısa vadeli rahatlamaya işaret ediyor.

İlgili Okuma | Ethereum Tek Günlük Tasfiyeleri Fiyatı 1.900 Doları Kırdıkça Üç Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Yazma sırasında, kıyaslama kripto para birimi son 24 saatte %5 ve geçen hafta %6 kârla 31.400 $’dan işlem görüyor. Bu, geçen hafta BTC fiyatı için en iyi işlem seanslarından biri oldu ve piyasa duyarlılığında potansiyel bir değişiklik olduğunu gösteriyor.

BitcoinBTCBTCUSD
4 saatlik grafikte küçük kazançlarla BTC. Kaynak: BTCUSD İşlem Görünümü

Yatırım firması CoinShares’in Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirörs, Geçenlerde piyasadaki genel duyarlılık hakkında yeni veriler paylaştı. BTC’nin fiyatı 24.000 $’a düştüğü için, duyarlılık ayıları destekledi.

Ancak CoinShares, halka açık Bitcoin ürünleri için net girişlerde bir artış kaydetti. Bu yatırım araçları, yalnızca geçen hafta 126 milyon dolarlık giriş gördü ve yatırımcıların daha fazla yükselişe geçtiğini gösteriyor.

Demirör, şunları söyledi:

(…) Tüm kripto ürünlerinde art arda 2 haftalık net girişlerle yatırımcılar düşüşü satın alıyor.

BTC piyasası duyarlılığındaki bu artış, Ethereum (ETH) için kaydedilenle tezat oluşturuyor. Piyasa değerine göre ikinci kripto ciddi kayıplar kaydediyor.

Demirörs, makro ekonomik görünümü çevreleyen belirsizlik ve yaklaşan “The Merge” konuşlandırmasına ilişkin belirsizlik nedeniyle yatırımcıların Bitcoin’e kaçıyor gibi göründüğünü söyledi. Bu, 9 değerini kaydeden ETH yatırım ürünlerine yansıdı.inci ardışık hafta çıkışlar.

“Birleştirme”, Ethereum’un yürütme katmanı ETH 1.0 ile fikir birliği katmanı ETH 2.0’ı birleştirecek olan olaydır. İkincisi, Proof-of-Stake blok zinciri veya “Beacon Chain” tarafından desteklenecektir. Etkinlik birkaç kez ertelendi, ancak ilerleme kaydediyor gibi görünüyor.

Bitcoin Kısa Vadeli Bir Rahatlama Görecek mi?

Genel olarak CoinShares, dijital varlık yatırım ürünlerinin geçen hafta 100 milyon dolarlık giriş gördüğünü kaydetti. Çoğu kripto para birimi menzile bağlı kaldığından, pozitif akış fiyat hareketine çevrilmedi.

Demirörs tarafından sağlanan ek veriler, opsiyon sektöründe bazı hareketlere dikkat çekiyor. Piyasa katılımcıları, girişler arttıkça çağrı (alım) pozisyonları aldı, ancak o zamandan beri “haftanın sonraki yarısındaki pozisyonlarla savunma amaçlı riskten korunma”ya döndü.

Bu faktörler Bitcoin için kısa vadeli bir rahatlamaya katkıda bulunabilir. Ekonomist Michael van de Pope destekler Bu tez. Aşağıda görüldüğü gibi, mevcut momentumunu sürdürebilirse BTC fiyatının 34.000 $ ‘da direnci yeniden test etmesini bekliyor.

BitcoinBTCBTCUSD
Kaynak: Twitter üzerinden Michaël van de Pope

Bununla birlikte, makro koşullar Bitcoin ve riskli varlıklar için hala elverişsiz görünüyor. NewsBTC’nin bildirdiği gibi, dünya çapında ekonomik durgunluğa ve benzerlerine işaret eden herhangi bir yeni anlatı, kripto para birimi ve riskli varlıklar lehine oynayabilir.

İlgili Okuma | Bitcoin Yükseliş Sinyali: 1k-10k BTC Sahipleri Son Zamanlarda Satın Aldı

Bu, ABD Merkez Bankası’nı parasal sıkılaştırmayı yavaşlatmaya ve riskli varlıklara daha fazla nefes alma alanı sağlamaya zorlayabilir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *