«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Yatırım Uzmanından Kripto Uyarısı: “B Planınız Var Mı?

Yatırım Uzmanından Kripto Uyarısı: “B Planınız Var Mı?

artist__267212

Kişisel finans yazarı ve yatırımcı Robert Kiyosaki, kripto yatırımcılarına bir uyarıda bulundu.Rich Dad Poor Dad (Zengin Baba Yoksul Baba)isimli kitabın yazarı, bir dizi tweet’te hükümetin insanların dijital varlıklarına el koymasıyla ilgili korkularını dile getirdi.

Kiyosaki, ABD Başkanı Biden’ın yürütme emrinin, hükümetin mevcut kripto endüstrisi pahasına kendi dijital varlığını yaratmasının önünü açacağını tahmin ediyor.

“SIRADAKİ: Fed Kripto. SONRAKİ: tüm kripto para birimleri ele geçirildi ve HÜKÜMET kripto parasının içine dahil edildi.”

Ünlü yatırımcı, 1.8 milyon Twitter takipçisini ekonominin bir balonun içinde olduğu ve patlaması halinde finansal bir yedekleme planına sahip olmayı düşünmeleri gerektiği konusunda da uyardı.

“B planınız var mı? Dünya tarihinin en büyük balonunun içindeyiz. Hisse senetlerinde, gayrimenkulde, emtialarda ve petrolde balonlar. 

Gelecek? Hiper enflasyonlu olası depresyon. B planım: girişimci olmak, borsadan uzak durmak, kendi varlıklarını yaratmak, borcu para olarak kullanmak, altın, gümüş, Bitcoin, silah biriktirmek.”

Kiyosaki esasında tartışmalı bir kariyere sahip. 2013 yılında, ücretli seminerlerine katılan ve seminerden memnun olmayan kişiler tarafından aleyhine toplu dava açıldı. 2012’de, bir zamanlar en çok satan yazar, Rich Global LLC adlı şirketlerinden biri aracılığıyla iflas başvurusunda bulundu.

Bunların yanında Biden Çarşamba günü, kripto para birimlerinin ve blockchain teknolojisinin faydalarından yararlanma ihtiyacını vurgularken aynı zamanda tüketiciler ve genel finansal sistem için riski azaltmaya yönelik bir yürütme emri imzaladı. Emir ayrıca bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çıkarmanın artılarını ve eksilerini de inceleyecek.

Beyaz Saray, büyüyen kripto ekonomisine yatırım yaparken Amerikalıların korunmasını sağlamak için en iyi uygulama çözümlerini bulmakla birden fazla ABD kurumunu görevlendirdi.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *