«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. XRP Yanal Hareket Etmeye Devam Ediyor, Şimdi Ayı Hedefi Var mı?

XRP Yanal Hareket Etmeye Devam Ediyor, Şimdi Ayı Hedefi Var mı?

XRP-Yanal-Hareket-Etmeye-Devam-Ediyor-Simdi-Ayi-Hedefi-Var.png

XRP, son birkaç gündür bir fiyat aralığında geziniyor. Son 24 saat içinde kripto para hafifçe yukarı yönde hareket etmeye çalıştı. Merkez Bankası’nın faiz oranlarını 75 baz puan artırmasının ardından piyasa hareketlendiricileri de grafiklerinde hafif bir yükseliş kaydetti.

XRP için teknik görünüm, madeni para için düşüş tablosu çizmeye devam ediyor. Altcoin yakında bir sonraki destek bölgesine yaklaşmaya çalışabilir. XRP fiyatı 0,30 doların üzerinde kalmayı başardı. Ani düşüş, madeni parayı 0.24 $ fiyat seviyesinin yakınında işlem yapmaya itecek.

Varlık, grafikteki aşırı satış bölgesinin yakınında gezinmeye devam ettiği için satıcılar hala panik modunda. Dalgalılık piyasayı ele geçirdiği için boğalar yoruldu, XRP son iki gün içinde alım gücünde bir artış gösterdi, ancak madeni para tekrar değer kaybederken satıcılar devraldı.

Küresel kripto para piyasa değeri bugün bir düşüşle 941 Milyar Dolar’da. %0.5 son 24 saat içinde.

XRP Fiyat Analizi: Bir Günlük Grafik

XRP
XRP, bir günlük grafikte 0,31 $ olarak fiyatlandırıldı | Kaynak: TradingView’de XRPUSD

Altcoin yazı yazılırken 0.31 dolardı. 0,24 dolar fiyat seviyesinde desteğini bulmuş görünüyor. Sırasıyla 0,40 dolar ile 0,30 dolar seviyeleri arasında konsolide edildikten sonra, grafiklerde daha fazla düşüş olabilir gibi görünüyor.

Madeni para son zamanlarda yukarıda belirtilen seviyeyi geçmek için mücadele ettiğinden, genel direnç 0,38 dolar olarak gösterilebilir. Geçen hafta, XRP %22 düştü. Şu anda altcoin, tüm zamanların en yüksek değeri olan 3.40$’dan %90 düştü.

XRP fiyatı bu dip seviyelere en son Şubat 2021’de dokunmuştu. İşlem hacmi bir satış anlamına gelen bir artış gösterdi. Çubuk, piyasada hüküm süren düşüş eğiliminin bir işareti olan kırmızı renkteydi.

Teknik Analiz

XRP
XRP bir günlük grafikte aşırı satım bölgesine yaklaşıyor | Kaynak: TradingView’de XRPUSD

Varlık, hem Mayıs hem de Haziran aylarında aşırı satım bölgesine birkaç kez dokundu. Son 48 saat içinde XRP, düşük değerli bölgeden toparlanmaya çalıştı ancak yine satın alma gücünde bir düşüş kaydetti.

Aynı şekilde, Göreceli Güç Endeksi bir düşüş gösterdi ve 20 işaretine yakın hareket ediyordu. Devam eden satış baskısı, XRP’nin aşırı satım bölgesine düşmesine neden olabilir.

Yönlü Hareket Endeksi, fiyat değişiminin yönünü ve mevcut fiyat momentumunu belirler.

-DI çizgisi +DI çizgisinin üzerinde olduğu için DMI negatifti. ADX (Kırmızı) 40’ın üzerinde sabit kaldı ve bu da mevcut fiyat momentumunda güç anlamına geliyordu. Bu, XRP’nin daha güneye hareket edebileceği anlamına geliyordu.

İlgili Okuma | XRP Konsolide Ediyor, Şimdi Geri Dönecek mi?

XRP
XRP, bir günlük grafikte satış sinyali gösterdi | Kaynak: TradingView’de XRPUSD

Bollinger Bantları, piyasadaki fiyat oynaklığını veya gelen fiyat dalgalanmalarını gösterir. Yukarıdaki grafikte, artan fiyat oynaklığının bir işareti olan Bollinger Bantları açıldı.

Düşmeye işaret eden diğer göstergelere göre, bantların açılması, yakın vadede fiyatın daha fazla değer kaybetmesi anlamına da gelebilir.

Müthiş Osilatör, fiyat trendindeki değişikliği ve yanıp sönen kırmızı sinyal çubuklarını gösterdi. Bu kırmızı sinyal çubukları, varlık için satış sinyaliyle bağlantılıdır.

Grafiklere bakıldığında, Ripple, alıcılar fiyatın yukarı hareket etmesine neden olmadan önce biraz daha 0,30 dolar fiyat seviyesinin yakınında kalabilir.

İlgili Okuma | Acımasız Satış Ortasında Bitcoin; Şimdi 13.000 Doları Hedefliyor mu?

Featured image from UnSplash, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *