«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. XRP Bir Canlanma İşareti Verdi; Sonraki Nereye Gidiyor?

XRP Bir Canlanma İşareti Verdi; Sonraki Nereye Gidiyor?

XRP-Bir-Canlanma-Isareti-Verdi-Sonraki-Nereye-Gidiyor.png

XRP’nin fiyatı, neredeyse 70 hafta önce dokunduğu bir seviyeye önemli ölçüde düştü. Şu anda, XRP’nin fiyatı 0,36 dolarlık acil destek seviyesinin yakınında işlem görüyor.

Madeni para 30.000 doları geçerek toparlanmaya çalıştığı için Bitcoin titrek zeminlerde kalmaya devam ediyor. Basın zamanında, madeni para 29.700 dolara düştü.

Sektörün altcoinlerinin çoğu bugün kayıplarını artırmaya devam etti. Düşüş eğilimi, yazının yazıldığı sırada piyasada güçlü kalmaya devam ediyor.

Son 24 saatte piyasa dibe vurdu ve bu nedenle fiyatların yeniden canlanması ihtimali hala düşünülebilir.

Madeni paranın teknik görünümü, grafiklerde bir rahatlama rallisinin olabileceğini gösteriyor, ancak makro piyasa hala kırılgan.

Satıcıların pazardaki alıcılardan fazla olmaması ve fiyatların tekrar düşmesine neden olmaması için daha geniş pazardan gelen güce de ihtiyaç duyulacaktır.

Fiyat Analizi: XRP Bir Hafta Grafiği

XRP
XRP, bir haftalık grafikte 0,42 $ olarak fiyatlandırıldı | Kaynak: TradingView’de XRPUSD

XRP yazı yazılırken 0,42 dolardan işlem görüyordu. Madeni para, son 24 saat içinde %10 arttığı için canlanma belirtileri göstermişti. XRP’nin en yakın 0,36 dolarlık destek çizgisinin üzerinde işlem yapıp yapamayacağı hala belirsiz.

Altında bir kırılma, madalyonun 0.13 dolara düşmesine neden olabilir. Alıcıların geri dönmesiyle XRP, 0,56 dolarlık ani direncinin üzerinde işlem yapmaya çalışabilir.

XRP de bir haftalık grafikte eşit bir yüksekliğe çıktı, bu model piyasadaki yükseliş fiyatı hareketine bağlı. Ani direncin üzerine çıkmak, XRP’yi 0,68 $’a itebilir ve bu seviyenin üzerinde kalarak piyasadaki düşüş tezini geçersiz kılabilir.

İşlem gören XRP’nin hacmi arttı ve çubuk, düşüş eğilimini gösteren kırmızıydı.

Teknik Analiz

XRP
XRP, dört saatlik grafikte alım gücünde düşüş gösterdi | Kaynak: TradingView’de XRPUSD

XRP bir fiyat canlandırma girişiminde bulundu ancak devam eden satış baskısı boğaları yordu. Aynısı 20-SMA göstergesine de yansır.

XRP fiyatı 20-SMA çizgisinin altında görüldü. Bu okuma, satıcıların piyasadaki fiyat ivmesini artırdığını gösteriyor.

Göreceli Güç Endeksi’nde, piyasada yoğun bir satışla karşı karşıya kaldıktan sonra alıcılar yeniden girdi. XRP artık RSI’daki aşırı satım bölgesinde görülmüyordu.

Ancak toparlanmadan sonra, XRP tekrar ayıların eline düştü ve RSI, artan satış baskısını gösteren bir düşüş gösterdi.

İlgili Okuma | Kripto Şortları, Bitcoin 30k Doların Üzerine Geri Dönerken 240 Milyon Dolarlık Flush Görüyor

XRP
XRP, dört saatlik grafikte artan sermaye girişlerini gösteriyor | Kaynak: TradingView’de XRPUSD

Fiyat canlanmasıyla birlikte, XRP’nin teknikleri, olumlu bir fiyat hareketi başlangıcı sergiledi. Ancak bunun fiyat hareketinde bir değişimin başlangıcı olup olmadığını söylemek için henüz çok erken.

Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı dört saatlik grafikte yükseliş eğilimine girdi. Gösterge, yarım çizginin üzerinde büyüyen yeşil histogramları parladı ve bu, madeni para için yükseliş momentumu anlamına geliyor.

XRP ayrıca, Chaikin Para Akışı sıfır çizgisinin üzerinde görüldüğü için fiyatlarda kuzeye doğru bir itişe tanık olabilir. Bu gösterge, sermaye çıkışlarının ve girişlerinin sayısını gösterir ve yukarıdaki tabloya göre, sermaye girişleri, yazı yazılırken çıkışları aştı.

İlgili Okuma | Bitcoin 30.000 Doların Üzerinde Kurtarıldı, Dip İşaretlendi mi?

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *