«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. XRP 0,36 Dolarda Sabit, Boğalar Geri Dönebilir mi?

XRP 0,36 Dolarda Sabit, Boğalar Geri Dönebilir mi?

XRP-036-Dolarda-Sabit-Bogalar-Geri-Donebilir-mi.png

XRP son birkaç gündür yatay olarak hareket ediyor ve fiyat 0,36 dolarda sabitlendi. 0,35 dolar fiyat işaretinde tutarlı bir dirençle karşılaştıktan sonra, kripto para nihayet yukarıda belirtilen fiyat tavanını geçmeyi başardı.

Altcoin son 24 saatte yeşilde işlem görüyor, %1,5 arttı. Geçen hafta, XRP çift haneli rakamlarla değer kazandı. Son zamanlarda, gelişim cephesinde XRP, bunu yeni bir Kripto Merkezi yapmak için operasyonlarını Kanada’ya genişletmeyi planlıyor.

XRP grafiğinde 0,38 dolara ulaşmayı başardığı için kripto para olumlu duygular sergiledi. 0,38 dolar seviyesine dokunduktan kısa bir süre sonra, bir geri çekilme gösterdi. Madeni para fiyat iyimserliği sergiledikçe satın alma gücü de arttı, hatta varlık son birkaç gün içinde aşırı satın alındı.

Fiyat düzeltmesinin ardından XRP aşırı alım bölgesinden çekildi. Bugün küresel kripto para piyasa değeri 1,01 Trilyon Dolar. %1,4 pozitif son 24 saatteki değişiklik.

XRP Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

XRP
XRP, dört saatlik grafikte 0,36 $ olarak fiyatlandırıldı | Kaynak: TradingView’de XRPUSD

Altcoin, dört saatlik grafikte 0,36 dolardan işlem görüyordu. Madeni paranın genel direnci 0,38 dolarda kaldı, XRP yukarıda belirtilen fiyat seviyesine dokunduktan hemen sonra geri çekildi. Madeni paranın teknik görünümü, gelen bir yükseliş fiyat hareketi çizdi.

XRP 0,38 $ seviyesini aşmayı başarırsa, kripto para 0,46 $ seviyesinde işlem görebilir. Bundan sonra, XRP 0,52 dolarlık direnç işaretine ulaşmaya çalışabilir.

Madeni para için anlık destek seviyesi 0,34 dolar olarak gerçekleşti. 0,34 dolar destek hattından bir düşüş, altcoini 0,29 dolara itebilir. İşlem hacmi önemli ölçüde düştü, bu da alımların grafiklerde de düştüğünü gösteriyor.

Teknik Analiz

XRP
XRP, dört saatlik grafikte alıcı sayısını artırdı | Kaynak: TradingView’de XRPUSD

Altcoin grafikte alım gücü kaydetti. XRP nihayet bu ay aşırı alım bölgesine dokunmuştu, kripto paranın en son aşırı alımı geçen ay olmuştu. Göreceli Güç Endeksi yazının yazıldığı sırada pozitifti.

Gösterge, ağır satın alma gücünü gösteren 50 işaretinin üzerindeydi. Madeni para, RSI’da hafif bir düşüş kaydettiyse de, piyasada satıcılardan daha fazla sayıda alıcı vardı. 20-SMA’da XRP çizginin üzerindeydi. Bu, alıcıların piyasadaki fiyat ivmesini artırdığı anlamına geliyordu.

Madeni para ayrıca son derece yükseliş olarak kabul edilen 200-SMA çizgisinin üzerine çıkıyordu, ancak satın alma baskısı azalırsa ayılar geri dönebilir.

İlgili Okuma | Bitcoin Coinbase Premium Boşluğu Sıfıra Yaklaşıyor, Satış Bitiyor mu?

XRP
XRP, dört saatlik grafikte bir satış sinyali kaydetti | Kaynak: TradingView’de XRPUSD

Alım gücünde önemli bir artış kaydettikten sonra madeni para bir satış sinyali verdi. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklık, fiyat momentumunu ve aynı zamanda tersine çevrilmeleri gösterir. MACD düşüş eğilimine girdi, kırmızı histogramlar grafikte bir satış sinyali çizdi.

Bu okuma, RSI’da belirtilen düşüşle uyumluydu. Ortalama Yönlü Endeks bir fiyat eğilimine işaret ediyor, gösterge 20 işaretinin üzerinde görüldü, bu okuma, yükselişi gösteren aynı yönde fiyat hareketinin devam etme olasılığına bağlı.

Önerilen Okuma | Bitcoin 21.700 $’a %15 Ralli ile Biraz Parlaklık Kazandı – Parlamayı Koruyabilir mi?

Featured image from UnSplash, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *