«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. XRP 0,31 Dolardan Artacak mı?

XRP 0,31 Dolardan Artacak mı?

XRP-031-Dolardan-Artacak-mi.png

XRP, son bir haftadır 0.24 ile 0.33 dolar arasında konsolide oluyordu. Altcoin, son 24 saat içinde bir yükseliş kaydetti. XRP, madalyonun grafiğinde toparlanmaya tanık olmasına neden olan talep kaydetti.

Kripto para piyasası da alıcılar yavaş yavaş piyasaya yeniden girdiğinden fiyatlarda genel bir artış kaydetti.

Fiyat artışına rağmen daha geniş piyasa hala kırılgan durumda, bu nedenle XRP’nin uzun vadede yükseliş adımını sürdürüp sürdürmeyeceğini belirlemek zor.

Şu anda, XRP 0,30 dolarlık destek seviyesini güvence altına aldı. XRP fiyatı sürekli düşüşler gördüğünden, kripto paranın yardım rallilerine tanık olmaya devam etmesi oldukça doğal.

Ancak bu mitingler kısadır ve kısa sürede söner. XRP daha yüksek seviyeler oluşturmaya devam etmezse, yükseliş eğilimi piyasadaki boğaları sürdüremeyebilir.

Bugün küresel kripto para piyasa değeri, pozitif bir artışla 958 Milyar Dolar. %0.1 son 24 saat içinde.

XRP Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

XRP
XRP, dört saatlik grafikte 0,33 $ olarak fiyatlandı | Kaynak: TradingView’de XRPUSD

Altcoin, kan gölü uzamaya devam ettikçe bu ay grafiğinde yılın en düşük seviyelerine dokundu. Yazının yazıldığı sırada, kripto para 0,33 dolardan işlem görüyordu. XRP sırasıyla 0.24 ve 0.31 $ seviyeleri arasında işlem gördüğü için fiyat daha önce konsolidasyon sergiledi.

Son 24 saat içinde kripto para aralığı geçti ve 0,33 dolar olarak fiyatlandırıldı. Madeni para için yerel destek 0,30 dolar, XRP için genel direnç 0,38 dolar oldu.

0,38 dolar seviyesi sert direnç olarak hareket etti, çünkü madeni para haftalardır zar zor yukarıda belirtilen fiyat seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. XRP’nin işlem hacmi önemli ölçüde yükseldi ve çubuk kırmızıydı, ancak bu piyasadaki düşüşe işaret etti.

Teknik Analiz

XRP
XRP, dört saatlik grafikte alım gücünde artış kaydetti | Kaynak: TradingView’de XRPUSD

Madeni para, satın alma gücünde önemli bir artış sağladı, bu da karşılığında fiyatı kuzeye itti. Göreceli Güç Endeksi, piyasadaki satın alma gücünün bir işareti olan 50 işaretinin üzerinde görüldü. Teknik görünüm yükseliş tablosu çizdi ancak son 48 saat içinde RSI, kırılgan alım gücüne işaret eden düşüşler gördü.

XRP kuzeyde ticaret yapmak zorundaysa, kripto paranın 0,50$ işaretinin üzerine çıkması gerekir. Ancak bunun için satın alma gücünün tutarlı kalması gerekiyor. Aynı şekilde, XRP’nin fiyatı 20-SMA’nın üzerindeydi, bu da alıcıların piyasadaki fiyat momentumunu yönlendirdiği anlamına geliyordu.

İlgili Okuma | XRP Konsolide Ediyor, Şimdi Geri Dönecek mi?

XRP
XRP dört saatlik grafikte alım sinyali verdi | Kaynak: TradingView’de XRPUSD

Müthiş Osilatör, fiyat yönünü ve fiyatın tersine çevrilmesini de gösterir. Gösterge, satın alma sinyali işlevi gören yeşil histogramları yanıp söndü. Bir önceki grafikte görüldüğü gibi RSI’ya yansıyan satın alma sinyalinin etkileri. Chaikin Money Flow, daha küçük zaman diliminde de olumluydu.

Bu gösterge sermaye giriş ve çıkışlarına işaret etmektedir. Dört saatlik grafikte CMF, sermaye girişlerinde artış ve sermaye çıkışlarında düşüş gösterdi. Grafiklerdeki yükseliş sinyallerine rağmen, altcoin hala kırılgandı. Alım gücünün sabit kalması gerekiyor ve ancak o zaman önemli bir taleple altcoin düşüş bölgesinin üzerinde kalabilir.

İlgili Okuma | Bitcoin %75 Düşüşten Sonra 21 Bin Dolara Geri Döndü, Buradan Nereye Gidiyor?

Featured image from UnSplash, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *