«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Willy Woo: “Bu Destek Bitcoin Fiyatının Yönünü Belirleyecek”

Willy Woo: “Bu Destek Bitcoin Fiyatının Yönünü Belirleyecek”

th

On-chain analist Willy Woo, küresel piyasalardaki kargaşanın kripto yatırımcılarının Bitcoin’in temellerini göz ardı etmesine ve BTC’lerini satmasına neden olduğunu düşünüyor.

Woo, bir milyon Twitter takipçisine, bu haftaki ani düşüş hareketine vadeli satışların öncülük ettiğini söyledi. Öte yandan popüler trader, Bitcoin fiyatının henüz dibe ulaşıp ulaşmadığından emin olmadığını ekledi.

“Bu bir dip mi? Bilmiyorum. Korku odaklı ticarette temeller arka planda kalıyor. Bence BTC ticareti yapmıyoruz, makro ve hisse senedi ticareti yapıyoruz.

Grafiğin sağı, BTC yönünü belirleyecek olan SPX [Standard & Poor’s 500 Endeksi] desteğidir, sol bölme, buna eşdeğer BTC desteğidir.”

Bitcoin grafiği

Bitcoin, yazı yazılırken 28.398 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte %9’dan ve geçen haftaya kıyasla %28’den fazla düştü.

Bunların yanında Woo, Bitcoin’in (BTC) likit arz şok oranının bir uçurumdan düştüğünü belirtiyor.

“Arz şoku, sahiplerin elinde bulundurduğu coin’lerin, sahip olmayanlara oranıdır. Kabaca 84.000 BTC, alıcılardan uzaklaştı…”

Analist, bu yüksek sayının büyük bir nedeninin, Terra (LUNA) ekosistemini desteklemek için kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Luna Foundation Guard (LFG) olduğunu belirtti.

BitInfoCharts’a göre LFG, UST sabitleyicisini korumaya yardımcı olmak için Pazartesi günü 42.500 BTC’den fazla bakiyeye sahip cüzdanını boşalttı.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *