«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Web3 Girişimlerine a16z’den 4.5 Milyar Dolarlık Fon Müjdesi

Web3 Girişimlerine a16z’den 4.5 Milyar Dolarlık Fon Müjdesi

Quest-ce-que-le-Web3

Blockchain teknolojisi ve beraberinde getirdiği merkeziyetsizlik, 2008 yılında hayatımıza Bitcoin ile girdiğinden beri birçok şeyi değiştirdi. Gün geçtikçe daha fazla şirketin ekosisteminde yer alan Blockchain teknolojisi ve yeni nesil web3 projeleri yatırım konusunda da şirketlerin odak noktası konumunda. Son olarak web3’ün bir sonraki teknolojik devrim olduğuna inanan a16z, 4.5 milyar dolarlık 4. yatırım fonunu duyurdu.

Web 3 Girişimlerine a16zden 4.5 Milyar Dolarlik Fon Müjdesi

a16z, Web3 ve Kripto Girişimlerine 4.5 Milyar Dolarlın Fon Sağlayacak

ABD merkezli yatırım şirketi Andreessen Horowitz, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, kripto ve Blockchain girişimleri için 4.5 milyar dolarlık bir fon başlatacağını duyurdu. Fon, şirketin dijital varlıkları hedefleyen dördüncü fonu konumunda. Şimdiye kadar duyurulan fon miktarı ise toplamda 7.6 milyar doları geçmiş durumda.

Şirketin fon duyurusunda yapılan açıklamada yeni nesil projelerin geleceğin temellerini attacağı belirtilirken, fonun 1.5 milyar dolarının tohum yatırımlarına aktarılacağı vurgulandı. Geri kalan 3 milyar dolar ise girişim yatırımlarına ayrılacak.

Instagram ve Slack gibi yatırımlarla tanınan şirket, kripto sektörüne ilk olarak 2013 yılında Coinbase‘e yaptığı yatırımla girdi. O zamandan beri Avalanche, OpenSea, Solana ve Yuga Labs gibi bir dizi kripto girişimine fon sağlayan şirket, yeni projeler için fonlarını artırmayı sürdürüyor.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *