«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Vitalik Buterin, Ethereum güncellemesinin henüz fiyatlanmadığını düşünüyor

Vitalik Buterin, Ethereum güncellemesinin henüz fiyatlanmadığını düşünüyor

vitalik-buterin-nftlerin-soulbound-yapilmasini-onerdi-bu-ne-anlama-geliyor-coin-turk.com_

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum’un asıl fiyatlanmasının “Merge” güncellemesi sonrasında olacağına inandığını söyledi.

Buterin, Bir YouTube kanalıyla yaptığı röportajda Ethereum’un en önemli güncellemesi olarak görülen “Merge”in gerçekleşmesiyle ağ geçişinin başarıyla tamamlanmasından sonra Ethereum’un fiyatlanacağını düşündüğünü söyledi.

Ethereum kurucusu, bu açıklamasında sadece varlığın fiyat hareketi üzerine konuşmadığının da altını çizerken uzun süredir merakla beklenen bu güncellemenin kullanıcıları, psikolojik olarak rahatlatacağından da bahsettiğini dile getirdi.

Ethereum pazarı yükselişini sürdürüyor

Vitalik Buterin, her ne kadar Ethereum’un henüz fiyatlanmadığını düşünse de Ether fiyatıyla birlikte Ethereum Classic (ETC) ve Lido Staked Ether (stETH), son haftalarda ciddi oranda yükselişler gördü. Merge güncellemesinin etkili olduğu düşünülen bu fiyat performansında ay başından bu yana Ethereum, yüzde 34, Ethereum Classic, yüzde 105 ve Lido Staked Ether, yüzde 34 oranında yükseliş gördü.

Özellikle Ethereum’un hisse ispatı modeline geçişi sonrası Ethereum forku olan Ethereum Classic’in iş ispatı modelinde devam edecek olması, madencilerin bu kripto paraya geçişini hızlandıracağı düşüncesi ETC’ye olan talebin çok daha yüksek olmasına neden oldu.

Eylül ayında gerçekleşmesi düşünülen Merge güncellemesi öncesinde Ethereum ağında, son zamanlarda önceki rekor %48 oranında aşılarak günlük adres sayısı, 1,06 milyona ulaşarak büyük bir artış gördü.

Diğer yandan ağ birleşmesi yaklaştıkça, geliştiriciler son test ağında hisse kanıtına (PoS) geçişi başlatmaya oldukça yakın. Baş geliştirici Tim Beiko, dün Twitter üzerinden son testnet’in 6 Ağustos ile 12 Ağustos arasında gerçekleşmesinin planlandığını söyledi.

Ethereum son 24 saatte yüzde 11 yükseldi

Ethereum (ETH), son 24 saatte Fed’in faiz kararının beklentiler doğrultusunda gelmesiyle genel bir yükselişin ortasında yüzde 11 yükseldi ve şu an 1.620 dolardan alıcı buluyor. Buna göre Ethereum, haftalık bazda değer artışını yüzde 10’a yükseltti.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *