«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Veri analizi açıkladı: Ethereum short işlemleri gelişiyor!

Veri analizi açıkladı: Ethereum short işlemleri gelişiyor!

Coinglass-2.png

Daha geniş piyasa çöküşünün ortasında, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) büyük bir düzeltmeye girdi. Geçen haftaki düşüşün ardından ETH fiyatı 2.000 dolar seviyelerinde seyrediyor. Bir önceki hafta ise 1.800 doların altına kadar düşmüştü.

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, Ethereum (ETH) için bir sonraki fiyat hareketinin ne olabileceğine dair bize bazı ipuçları veriyor. Veri sağlayıcı, 8 saatlik bir grafikte, ETH için 2.000$’dan oluşan ağır Short’lar olduğunu kaydetti.

Santiment, genellikle Short işlemlerinin iyi bitmediğini gösteriyor. Bu da, Ethereum fiyatında bir geri sıçrama gösterebilir. Ancak ilgili başka bir faktör de ETH değişim arzı. Santiment konuyla ilgili şunları paylaştı:

“Son bir yıldır borsalarda arzda güzel bir düşüş görürken, 1 Mayıs 2022’de insanlar pozisyonlarından çıkmak için acele etti. Bu da borsalardaki arzda büyük bir artış görülmesine neden oldu. Bu olaylar fiyatın kendisine açıkça yansıdı.”

Öte yandan döviz arzındaki herhangi bir artış, ek bir düşüşü tetikleyecektir. Bu da yatırımcıların panik halinde olduğunu ve tamamen vazgeçtiğini gösteriyor. Durum korkutucu görünse de, yeni pozisyonlar oluşturmak için iyi bir zaman göstergesi olabilir.

Ethereum için bazı olumlu göstergeler

Santiment, Ethereum için 90 günlük MVRV (Piyasa-Değer-Gerçekleşen-Değer) Oranı üzerinde de durdu. MVRV’nin “sahiplerin orta vadeli kar/zararını ölçtüğü tarihsel olarak, yerel bir dip geliştirildiğini gören fırsat bölgesine neredeyse girdiğimizi” ekledi.

Küresel makrolar, kripto piyasasının ivmesini belirlemede büyük rol oynamaya devam ediyor. Enflasyonun ortasında, ABD hisse senedi piyasası ve S&P 500, Federal Rezerv’in agresif faiz oranlarını artıracağı korkusuyla zayıflık belirtileri gösteriyor. Aynı zamanda, ABD’nin resesyona girme korkuları da yüksek. Tüm bu veriler kripto piyasasına büyük bir etken oluşturuyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *