«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Vasil Sert Çatal Cardano (ADA) Boğa Koşusunu Tetikleyecek mi?

Vasil Sert Çatal Cardano (ADA) Boğa Koşusunu Tetikleyecek mi?

Cardano, Vasil Hard Fork adlı en son hard fork’unu arıyor. Bu, yalnızca ağ verimliliğini artırmakla kalmayacak, aynı zamanda ağı bir bütün olarak daha geliştirici dostu hale getireceği söylenmektedir. Hard fork için geri sayım birçokları için bir umut kaynağı oldu. Cardano’nun yerel kripto para birimi ADA’nın fiyatının çok zorlandığı göz önüne alındığında, hard fork’un piyasaya sürülmesinin onu toparlanmaya doğru iteceği umut ediliyor.

Vasil Hard Fork Neden Önemlidir?

Cardano gibi hızlı büyüme gösteren bir ağ için, ağın halihazırda olduğundan daha iyi çalışması zorunlu hale geliyor. Bu, daha iyi ağ hızını ve tabii ki, tüm etkinliğin üstesinden gelmek için daha yüksek verim ve ölçeklenebilirliği içerir.

Ağ üzerinde geliştirilmekte olan 1.000’den fazla projeyle Cardano, ağı daha geliştirici dostu hale getirmenin yollarını arıyor. Ethereum’a kıyasla daha iyi işleyişi göz önüne alındığında daha fazla projenin devreye girmesi bekleniyor ve ağ tüm bunları kolaylıkla barındırmayı planlıyor.

İlgili Okuma | Bitcoin Madencilerinin Gelirleri, Fiyat Düşüşü Devam Ederken Düşük Kalıyor

lansmanına daha iki haftadan fazla zaman var. Ana ağda Vasil hard fork ama şimdiden onu çevreleyen çok sayıda görüşme ve umut var. Şu anda Cardano test ağında çalışıyor ve akıllı sözleşmelerin verimliliğini artırıyor. 29 Haziran lansmanından sonra Cardano ağındaki akıllı sözleşmeler, işleyiş açısından daha ucuz ve daha hızlı olacak.

TradingView.com'dan Cardano (ADA) fiyat tablosu

ADA downtrend continues | Source: ADAUSD on TradingView.com

Vasil, Cardano ağındaki en önemli hard fork’u takip ediyor; Alonzo sert çatalı. Alonzo, ağa akıllı sözleşme yetenekleri getirmişti. Ancak Vasil, onu daha verimli bir ağ haline getirmek için bu temeli geliştirecek ve geliştirecektir.

Grafiklerde Cardano (ADA)

Cardano’nun (ADA) son altı aydaki fiyat hareketleri acımasızdı. 3,10 dolarda zirveye ulaşan dijital varlık, elindeki tüm varlıkları kaybetti ve bu tüm zamanların en yüksek değerinden %80’den fazla düşmesine neden oldu. Bu, kripto para birimini satıcıların eline verdi ve fiyatı aşağı çekmeye devam ediyorlar.

Ancak ADA, onu 50 günlük hareketli ortalamasına yaklaştıran bazı önemli iyileşmeler gördü. Ancak bu çizginin altında trend olmaya devam ettiği sürece, görünüm ADA için hala düşüş eğiliminde. Ayrıca, bugüne kadarki hareketli ortalamasının önemli ölçüde altında ve bu da altcoin için düşüş tablosu çiziyor.

İlgili Okuma | Bitcoin Düşüşü, Fonlama Oranlarının Üç Ayın En Düşük Seviyelerine Düştüğünü Görüyor

Bununla birlikte, yatırımcının dijital varlığa bakış açısı iyiye doğru gidiyor. Bu çoğunlukla Vasil hard fork’un etrafındaki beklentiden kaynaklanıyor. Cardano DeFi sektörünün büyümesi de olumlu havadaki bu iyileşmede büyük rol oynadı. Bu devam ederse, ADA ay bitmeden önce 1 doları görebilir.

Featured image from Bitcoinist, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *