«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. vAna Shiba Inu Geliştiricisi Dolandırıcılara Karşı Uyardı: “SHIB Yatırımcıları Dikkatli Olsun!”

vAna Shiba Inu Geliştiricisi Dolandırıcılara Karşı Uyardı: “SHIB Yatırımcıları Dikkatli Olsun!”

61d803484e3fe1026c111508

Önde gelen Shiba Inu (SHIB) geliştiricilerinden biri olan Kaal Dhairya, kısa bir süre önce paylaştığı blog yazısında SHIB’i taklit etmeye çalışan dolandırıcılar konusunda uyardı.

Shiba Inu Geliştiricisi Yeni Dolandırıcılık Yöntemi Konusunda Yatırımcıları Uyardı

Dhairya, kötü niyetli bir şekilde oluşturulmuş ve gerçek gönderici ile alıcı bilgilerini gizleyen bir kontrat tespit ettiğini söyledi.

Dolandırıcılar bu kontrat sayesinde Shiba Inu tokeni ile iyi tanınan cüzdanlar arasında aslında var olmayan ilişkiler kurabildi.

Geliştiricinin açıklamasına göre bu sözleşme hilesinin pazarlama ya da potansiyel kurbanları dolandırmak için kullanılabileceğini söyledi.

Dolandırıcılar sahte tokenler yardımıyla ERC20 onay fonksiyonunu kurbanların paralarını çalmak için sık sık kullanıyor.

“SHIB Topluluğu Resmi Duyuruları Takip Etmeli”

Söz konusu blog yazısında Dhairya, Shiba Inu kullanıcılarının bu dolandırıcılıkların kurbanı olmaması için resmi duyuruları takip etmesini istedi.

SHIB’in popülerliğinin geçtiğimiz yıl hızla artmasıyla beraber çok sayıda dolandırıcı bu popülerlik üzerinden çıkar sağlamaya çalışmıştı.

Geçtiğimiz Kasım ayında da SHIB geliştiricileri yatırımcıların dolandırıcılar tarafından giderek daha fazla hedef alındığını bildirmişti.

SHIB geliştirici ekibi hiçbir şekilde herhangi bir çekiliş, hediye dağıtımı ya da airdrop etkinliği düzenlemediklerini açıklamıştı. Bu tür etkinlikler vaat edilmesi dolandırıcılık projelerinin ana faaliyetlerinden birini oluşturuyor.

Şubat ayında Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, Tron Blockchain’i üzerindeki SHIB tokeni olduğunu iddia eden sahte bir tokeni ortaya çıkarmıştı. Sahte tokenin bir honeypot dolandırıcılığı olduğu belirlenmişti. Honeypot dolandırıcılıklarında yatırımcılar satın aldıkları tokenleri satamıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *