«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Uzun Vadeli Desteğinin Altında; Şimdi Ne Beklemeli?

Uzun Vadeli Desteğinin Altında; Şimdi Ne Beklemeli?

Uzun-Vadeli-Desteginin-Altinda-Simdi-Ne-Beklemeli.png

Aave, piyasadaki yoğun oynaklığın ortasında Nisan ayından bu yana düşüş trendinde. Büyük altcoinler, kripto para birimi endüstrisindeki büyük bir satış nedeniyle kayıpları artırdı. Geçen hafta, kripto para daha düşük dipler gösterdi ve yoğun satış baskısı sergiledi.

Altcoin ayrıca artan satış baskısı ile bağlantılı yüksek işlem hacimleri yaşadı. Bu aynı zamanda varlığın bir günlük grafikte düşen piyasa değerine de eklendi.

Mevcut fiyat seviyesinden düşüş, Aave’nin yakında 50 dolarlık destek bölgesini görebileceği anlamına gelir. Aave, son bir haftada %51’in üzerinde bir kayıpla sektördeki en çok kaybedenler arasında yer aldı.

Aave Fiyat Analizi: Bir Günlük Grafik

aave
Aave, bir günlük grafikte 74$ olarak fiyatlandırıldı | Kaynak: TradingView’de AAVEUSD

Aave, yazı yazılırken 74.80 dolar olarak fiyatlandırıldı. Altcoin, bir yıl önce Ocak ayında bu fiyat seviyesinde işlem gördü. Aave için düşüş trendi güçlü görünüyor çünkü altcoin bir yıldan uzun süredir devam eden destek çizgisinin altına düştü.

Altcoin azalan trend çizgisinin altına düştüğü için fiyatın tersine çevrilme olasılığı henüz göz ardı edilemez. Genellikle keskin bir düşüşün ardından fiyatlar tersine döner. Fiyatın yeniden canlanması durumunda Aave, 111 doları hedefleyebilir.

Mevcut fiyat seviyesinden bir başka düşüş, altcoin ticaretini 61 dolarlık destek çizgisine yaklaştıracak ve ardından 50 dolar civarında seyredecek. Yukarıda bahsedildiği gibi, işlem hacmi yükseldi ve piyasada düşüş anlamına gelen kırmızı renkte görüldü.

Teknik Analiz

aave
Aave bir günlük grafikte keskin bir satış kaydetti | Kaynak: TradingView’de AAVEUSD

Aave keskin bir satışın ortasındaydı, madeni para son bir yılda aynı satış baskısını kaydetmemişti. Bu okuma, piyasada aşırı düşüş baskısı olduğunu gösteriyor. Göreceli Güç Endeksi’nde, gösterge 20 işaretine yakındı, bu, madeni para için aşırı satım durumu anlamına geliyordu.

Aave en son Aralık 2020’de bu noktada gezindi. Oynaklık gösteren Bollinger Bantları oynaklık şansı gösterdi. Artan fiyat oynaklığının bir göstergesi olan bantlar genişledi.

İlgili Okuma | TA: Bitcoin 30K Doları Kırdı, Bu Neden Daha Büyük Bir Düşüş Trendine Dönüşebilir?

aave
Aave, bir günlük grafikte düşüş eğilimi gösterdi | Kaynak: TradingView’de AAVEUSD

Müthiş Osilatör, piyasanın fiyat momentumunu gösterir. Bir günlük grafikte gösterge yarım çizginin altında görüldü. Düşüş fiyat hareketinin bir işareti olan güçlendirilmiş kırmızı sinyal çubukları gösterdi. Aave, yalnızca alıcıların yeniden yüzeye çıkması durumunda iyileşmeyi grafiklerde göstermeye çalışabilir.

Daha geniş pazardan güç alınması gerektiğinden, hemen işlem seanslarında canlanma şansı zayıf görünüyor. Chaikin Para Akışı, sermaye çıkışlarını ve girişlerini gösterir.

Grafikte gösterge yarım çizginin altında görüldü ve sermaye çıkışları sermaye girişlerini aştığından güneye doğru hareket etmeye devam etti.

İlgili Okuma | Bitcoin Borsası Girişleri, Piyasa Daha Fazla Olumsuzluk İçin Desteklerken Üç Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı

Featured image from UnSplash, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *