«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Uzman, Yatırımcılara Kripto Para Birimi Rallisinde Dikkatli Olmalarını Söyledi, Neden?

Uzman, Yatırımcılara Kripto Para Birimi Rallisinde Dikkatli Olmalarını Söyledi, Neden?

Uzman-Yatirimcilara-Kripto-Para-Birimi-Rallisinde-Dikkatli-Olmalarini-Soyledi-Neden.png

Bir kripto fenomeni olan Alfonso Peccatiello, son kripto para rallisine ilişkin düşüncelerini dile getirdi. Mevcut kripto rallisinin yatırımcıların umutlarını çok yükseltmeleri için bir kıstas olmadığını belirtti. Bu, son 24 saatte Bitcoin ve Ethereum gibi bazı dijital para birimlerindeki artışın ardından ortaya çıktı.

Yakın tarihli bir kripto piyasası saati, Bitcoin’in %9’dan fazla 24 saatlik bir fiyat takdirini gösterdi. Şu anda BTC, 23.000 doların üzerinde bir fiyatla işlem görüyor.

Bu arada, ikinci en büyük dijital para birimi olan Ethereum da fiyatında bir artış yaşadı. 24 saatlik fiyat artışı %13’ün üzerine çıktı. Şu anda, token 1.600 doların üzerinde bir fiyatla işlem görüyor.

Bu kripto para birimlerinin fiyatlarındaki artış, Fed’in faiz oranını yaklaşık 75 baz puan artırma kararını takip etti.

Alfonso’nun Mevcut Ralli Üzerine Düşünceleri

Tanınmış bir kripto uzmanı ve The Macro Compass’ın yazarı Alfonso Peccatiello, mevcut kripto rallisi hakkında düşüncelerini aktardı. Göre Peccatiello, son dijital para birimi dalgalanması yatırımcıların heyecanlanması için bir neden olmamalıdır. Bunu bir açıklama ile destekleyerek belirtti.

İlgili Okuma: Fed 0.75 Puan Artışını Açıklarken Bitcoin Sürpriz Tırmanıyor

Peccatiello, ilk olarak Fed başkanı Jerome Powell’ın konuşmasının kripto para fiyatlarındaki artışı tetiklediğini itiraf etti. Ancak konuşmasının yönlendirilmesine ihtiyaç vardır. Konuşmasının bir yedeği yoksa bunun kripto pazarında alarma neden olacağını da sözlerine ekledi.

Ayrıca, riskli varlıklara çok az ilgi duyduğunu belirterek portföyünü ortaya çıkardı. Bu tür riskli varlıklardan biri de dijital para birimleridir.

Cryptocurrency Rally için Tetikleyici

Peccatiello’nun konuşmasından yola çıkarak, bu dijital tokenlerin fiyatlarındaki artış Powell’ın açıklamasından sonra başladı. Powell’ın enflasyon ve nötr faiz oranları arasında bir ilişki ifade ettiğini de sözlerine ekledi.

Powell, Fed’in operasyonlarının daha çok verilere dayanacağını da belirtti. Bu, yaklaşık 75 baz puanlık son zamlardan kaynaklanmaktadır.

Peccatiello’ya göre, zaman içinde faiz artırımını tekrarlarsa, Federal Rezerv korkunç bir bölge olacaktır.

Ardından Powell, endişe için iyi bir neden olan başka bir açıklama yaptı. Eylül ayında yapılması planlanan bir sonraki FOMC toplantısının tetikleyicisi olabilecek başka bir endişe verici artış olduğunu belirtti.

İlgili Okuma | Neden Cardano (ADA) Boğa Koşusunda 1 Dolara Çıkabilir?

Son açıklaması, dijital para birimlerinin kaderine ve getirilerine işaret etti. Fed’in agresif bir sıkılaştırmaya ihtiyacı olduğunu açıkladı. Peccatiello, fiili verimlerdeki düşüşü önlemek için bu eylemin gerekli olduğunu belirtti.

Ayrıca, düşük getiri ile kripto pazarında ve diğer risk odaklı varlıklarda düşük performans geliyor.

Uzman, Yatırımcıları Kripto Para Birimi Rallisinde Dikkatli Olmaları İçin Uyarıyor, Neden?
Kripto para piyasası güçlü bir şekilde toparlanıyor | Kaynak: TradingView.com’da Kripto Toplam Piyasa Değeri
Featured image from Pexels, chart from TradingView.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *