«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. USDT Hacmi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Dokunurken Yatırımcılar Stabilcoin Tepeleri Yapıyor

USDT Hacmi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Dokunurken Yatırımcılar Stabilcoin Tepeleri Yapıyor

Piyasanın çalkantılı olmasıyla birlikte, kripto yatırımcıları kayıplardan korunmak için USDT ve USDC gibi sabit paralara yönelmeye başlıyor. ABD dolarına sabitlenmiş olan bu stabilcoinler, son çöküşün bariz kazananları oldu, ancak yatırımcılar bu sefer bir adım daha ileri götürüyor gibi görünüyor. Ethereum blok zincirindeki USDT hacmi, yatırımcıların bu sabit paralardaki faaliyetlerini artırdığını gösteriyor.

USDT Çok İhtiyaç Duyulan Korumayı Sağlar

Kripto piyasası düşüş trendi boyunca, yalnızca bir avuç kripto para birimi değerlerini korumayı başardı. Hepsi sabit paralardı ve bazıları sabit paralarını kaybetmiş olsa da, çoğunluk yatırımcılar için çok ihtiyaç duyulan bazı teminatları elinde tutmayı ve sağlamayı başardı. Yatırımcılar tarafından günlük olarak hareket ettirilen USDT hacminin büyüklüğü, yatırımcıların ayı piyasasını atlatmak için istikrarlı paralara dönüştüğünün bir kanıtıdır.

İlgili Okuma | Piyasa Düşüş Eğilimi Kurumsal Yatırımcılardan Bitcoin Girişlerini Tetikliyor

12 Mayıs’ta, cilt Ethereum ağında işlem gören Tether USD, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Veriler, ağ üzerinden 33 milyar dolardan fazla USDT’nin taşındığını gösteriyor. Bu, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4 Şubat 2021’de işlem gören 24,5 milyar USDT’den önemli ölçüde yüksek.

TradingView.com'dan USDT fiyat tablosu

USDT-U.S. Dollar peg at $0.9990 | Source: USDTUSD  on TradingView.com

Ancak, her iki kaydın arkasındaki sebepler aynıydı; yatırımcıların son derece değişken dijital varlıklardan bir miktar istikrar sunan bir varlığa dönüşmesi. Bu yatırımcılar, dijital varlıklarını henüz itibari para birimlerine çevirmek istemediler ve USDT veya USDC gibi varlıklar, ayı piyasasını beklerken fonları park etmek için mükemmel bir yer sağlıyor.

Ethereum Ücretlerinde Artış

USDT gibi istikrarlı paralara geçen yatırımcıların getirdiği bir şey, Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin artmasıdır. Yüz binlerce işlem arasında taşınan bu kadar çok hacimle, ağın tıkalı olması bekleniyor ve bu nedenle, bu işlemleri gerçekleştirebilmek için gaz ücretlerini artırmak zorunda kalacak.

İlgili Okuma | Satışlar Yoğunlaştıkça Ethereum 10 Ayın En Düşük Seviyesine Düştü

Ağ çok sayıda işlem kaydettiği için 12 Mayıs’ta durum buydu. Tek bir USDT işlemi için ağdaki gaz ücretlerinin 20 dolara kadar yükseldi bu bir günlük süre boyunca. 24 saatlik süre içinde 182.000 kadar Tether işlemi gerçekleştirildi.

Stabilcoin için bu yüksek talebe rağmen, piyasa değeri bunu yansıtmadı. Son 24 saatte artmak yerine %3,34 düştü. Bununla birlikte, piyasadaki en büyük stabilcoin olduğu için yatırımcıların favorisi olmaya devam ediyor.

Yazma sırasında, bir USDT, ABD dolarına yakın bir sabit tutarak 0,9988 ABD dolarına satıyor.

Featured image from Wccftech, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *