«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Türkiye’de ve Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 23 – 29 Temmuz

Türkiye’de ve Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 23 – 29 Temmuz

kripto-paralarda-regulasyon-donemi

CoinGecko, kripto para piyasasında hem Türkiye’de hem de dünyada 18 – 24 Temmuz haftası boyunca öne çıkan kripto para birimleri açıkladı. Türkiye listesinde STEPN Green Satoshi Token başı çekerken, dünya listesinde ilk sırada Celsius Network var.

Türkiye’de Haftanın Trend Coinleri! 23 – 29 Temmuz

Türkiye’de bu hafta öne çıkan ilk kripto para birimi STEPN oldu. Haberin yazımı itibariyle 0.81 dolardan işlem gören STEPN, son 24 saatte yüzde 5.3, son 7 günde ise yüzde 28 değer kazandı. Son zamanlarda Move to Earn oyunlarına olan ilginin artmasıyla birlikte STEPN’ın da listenin ilk sıralarında olması aslında pek de şaşırtıcı değil.

Listenin ikinci sırasında ise bir meme token kendisini gösteriyor. Yaptığı reklamlar ve yaşadığı engeller ile sık sık gündeme gelen Floki Inu, bu hafta Türkiye’de trend olan 2. kripto para oldu. Stepp App ise kendisini 3. sıraya taşımayı başardı.

Listenin dördüncü ve beşinci sırasında, sırasıyla, CEEK Smart VR ve Bone ShibaSwap (BONE) var. CEEK’in son 7 günde yüzde 17.4 oranında değer kazandığını söyleyelim. BONE’daki değer artışı ise yüzde 27.8 oranında.

Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 23 – 29 Temmuz

Dünyadaki listeye baktığımızda ise Türkiye ile ortak hiçbir kripto para birimi yok. Listenin ilk sırasında, son dönemdeki hızlı yükselişi ile birlikte gündeme gelen Optimism (OP) yer aldı.

Geçen hafta da listede olan EVMOS bu hafta da ikinci sırada yer aldı. Haberin yazımı sırasında 2 dolardan işlem gören EVMOS, son 24 saatte yüzde 2.3 değer kazandı. Son 7 gündeki artış ise yüzde 28.2 oranında.

Dünya listesinde üçüncü sırada ise layer-2 projelerinde son dönemde öne çıkan Polygon yer aldı.

Solana (SOL) ise listenin dördüncü sırasında. En değerli 9. kripto para birimi olan SOL, son 24 saatte yüzde 5.6 değer kazandı. Son 1 haftadaki artışı ise yüzde 27.1 seviyesinde.

CoinGecko‘nun verilerine göre listenin son sırasında ise Magic Internet Money (MIM) var. Haberin yazımı sırasında 0.99 dolardan işlem gören MIM, ABD dolarına sabit bir stablecoin.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *