«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Tüm Bitcoin Düşüş Trendinden ABD Makro Baskı Sorumlusu

Tüm Bitcoin Düşüş Trendinden ABD Makro Baskı Sorumlusu

Tum-Bitcoin-Dusus-Trendinden-ABD-Makro-Baski-Sorumlusu.png

Aralık 2021’deki çöküşten bu yana bitcoin’de birden fazla satış eğilimi kaydedildi. Bu satışlar, dijital varlıkta son birkaç ayda kaydedilen fiyatlardaki düşüşün sorumlusu oldu. Doğal olarak, belirli bir bölgenin işlem saatlerinin ne zaman açık olduğuna bağlı olarak, satış eğilimleri büyüklüklerine göre kaydedilebilir. Bu sefer, ABD pazarı üzerindeki makro baskının suçlu olduğu görülüyor.

ABD’li Tüccarlar Satışları Artırıyor

Son iki ayın satışları özellikle acımasızdı ve yıldan bugüne değerleri aşağı çekti. Ancak, satışların çoğunun Amerika Birleşik Devletleri’nde gündüz ticaret saatlerinde gerçekleştiği görülüyor. Bu, ABD’deki işlem saatlerindeki yıldan bugüne değerlere, Avrupa’nın başından bugüne kadarki değere kıyasla bakıldığında açıkça görülmektedir. Keskin kontrast, çoğu satışın gerçekleştiği yeri ortaya koyuyor.

İlgili Okuma | Boğa: Bitcoin, İki Ayın Ardından Kırmızıda İlk Haftalık Yeşil Kapanışı İşaretledi

Şu anda olduğu gibi, ABD işlem saatlerinde yılbaşından bugüne değerler negatife geriledi. -%32,55’te oturuyor, Avrupalı ​​mevkidaşı ise +%16’lık pozitif yıllık değerlere bakıyor. Bu, son iki aydaki satışların esas olarak Amerikalı tüccarlardan kaynaklandığını gösteriyor. Bu, ABD’ye kıyasla yıldan bugüne daha uygun bir değer gösteren Asya işlem saatleriyle bile karşılaştırıldığında.

ABD bitcoin işlem saatleri

BTC sell-offs intensify during U.S. trading hours | Source: Arcane Research

Çoğunlukla, bu, son iki aydır bitcoin ve hisse senedi piyasası arasındaki yüksek korelasyon nedeniyle açıktır. Ayrıca, Bitcoin’deki risklerini değerlendirmek için makro piyasaları kullananların yalnızca Amerikalı tüccarlar olmadığını belirtmekte fayda var. Diğer bölgelerdeki tüccarlar da risk iştahlarını değerlendirmenin bir yolu olarak NASDAQ ve S&P500 gibi hisse senedi piyasalarını kullandıklarından, ABD işlem saatlerinde bitcoin’i de boşaltıyor olabilirler.

İşlem Saatleri Sırasında Bitcoin

Son zamanlarda, ABD piyasaları ticarete açıldıktan sonra birçok satışın gerçekleştiği açıktı. Bu, dijital varlığın fiyatının Avrupa ve Asya pazarları açıkken sabahın erken saatlerinde toparlanma eğiliminde olması gerçeğinde açıkça görülüyor. Bununla birlikte, ABD piyasaları güne açıldığında, düşüş trendleri genellikle belirgindir.

İlgili Okuma | MicroStrategy’nin Bitcoin Satın Almak İçin Kullanılan 2,4 Milyar Dolarlık Kredisine Bir Bakış

Bu, Amerikan tüccarlarının aktif olduğu zamanlarda bitcoin’in mevcut zayıf noktasını ortaya koyuyor. Bu nedenle, bu işlem saatleri ilgili taraflar için bir satın alma fırsatı ve hatta hızlı kazançlar için hızlı kısa vadeli oynamalar yapmanın bir yolunu sunabilir.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC recovers ahead of U.S. trading day | Source: BTCUSD on TradingView.com

Ancak, gelgitin herhangi bir noktada değişebileceğini unutmamak önemlidir. Satışlar genellikle başladıkları kadar dramatik bir şekilde durabilir. Bu nedenle, ABD saatleri sırasında trenddeki bir değişiklik, işlem saatleri satışlarına hitap eden kısa vadeli oyunları etkileyebilir.

Dijital varlığın fiyatı, bu yazının yazıldığı sırada Çarşamba gününün erken saatlerinde 30.000 doların üzerine çıktı. Satış eğilimleri devam ederse, gün bitmeden bitcoin fiyatı bu seviyenin altına düşebilir.

Featured image from Bitcoinist, charts from Arcane Research and TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *