«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Tron, Üçgen Modelinde Ticaret Yapıyor; Sıradaki Parayı Ne Bekliyor?

Tron, Üçgen Modelinde Ticaret Yapıyor; Sıradaki Parayı Ne Bekliyor?

Tron-Ucgen-Modelinde-Ticaret-Yapiyor-Siradaki-Parayi-Ne-Bekliyor.png

Tron’un yerel parası TRX, ayın başından beri yükseliş fiyatı hareketinde ilerliyor. Tron, geçtiğimiz haftalarda, algoritmik stabil coin USDD ile yakında yayına gireceğini duyurmuştu. Bu gelişmeden bu yana beklenti, TRX fiyatlarının yükselmesine neden oldu.

TRX, sektördeki en çok kazananlardan biri olmuştur. Yükseliş duruşu, madeni paranın hemen fiyat tavanını geçmesini sağladı ve madeni parayı bir sonraki direnç işaretini görmeye itti. Grafikte, aylar içindeki geçmiş işlem seanslarına göre, kripto paranın üçgen bir model içinde işlem gördüğü görülüyor.

Üçgen ticaret modeli, yükselen destek çizgilerini ve azalan fiyat tavanlarını vurguladı. TRX’in fiyatları yükseldi, ancak geçen ayın ortasında bile, kripto paranın kritik destek seviyesine yakın işlem gördüğü görüldü. Madeni para fiyatları, yazının yazıldığı sırada kar alma durumu nedeniyle grafiklerde hafifçe düştü.

Tron Fiyat Analizi: Bir Günlük Grafik

Tron
Tron, bir günlük grafikte 0.081 $ olarak fiyatlandırıldı. Görüntü Kaynağı: TradingView’de TRX/USD

Tron, yazı yazılırken 0.081 $ olarak fiyatlandırıldı. 0.087 dolarlık direnç işaretine dokunduktan kısa bir süre sonra kripto para, fiyatlarda bir düşüş kaydetti. Bu, kâr elde etmeye yönelik olabilir. Piyasaya yoğun bir alıcı akışı da aynı okumayı doğrular.

Mevcut seviyeden bir düşüş, kripto paranın 0,075 $ fiyat seviyesinin yakınında işlem görmesine neden olabilir ve TRX’in 0,067 $’a yakın işlem yapabileceğini kırabilir. Yukarı yönde, fiyatlar düzelmezse, alıcılar piyasaya akın ettiğinden TRX daha da yukarı çıkabilir.

Bir yükseliş baskısı olması durumunda, kripto para sonraki işlem seanslarında 0,090 $ fiyat seviyesine yaklaşabilir. TRX’in hacmi yeşil renkte görüldü ve bu, pozitif fiyat hareketinin göstergesi.

Teknik Analiz

Tron
Tron, bir günlük grafikte alıcı sayısında bir artış gördü. Görüntü Kaynağı: TradingView’de TRX/USD

Tron şu anda 24 saatlik grafikte oldukça yükselişte. Bu, madeni paranın fiyatlarının, alıcıların piyasada fiyat ivmesini artırdığını gösteren 20-SMA çizgisinin üzerinde görülmesi nedeniyle böyle söylenebilir. Madeni para, aynı zamanda olumlu fiyat hareketinin bir işareti olan 50-SMA çizgisinin üzerindeydi.

Basın zamanında, TRX’in 200-SMA çizgisinin üzerinde işlem gördüğü de yükseliş eğilimi gösteriyor. Göreceli Güç Endeksi’nde TRX, gösterge 60 işaretinin üzerinde durduğu için artan alıcı sayısını gösterdi. Ayrıca, önceki işlem seanslarında madeni paranın aşırı satın alınması nedeniyle kâr rezervasyonunu da onaylıyor.

İlgili Okuma | TRON, Stablecoin Wars’a Katıldı USDD’yi %30 APY ile Başlatacak, İşte Ne Zaman?

Tron
Tron, bir günlük grafikte yükseliş momentumunu gösterdi. Görüntü Kaynağı: TradingView’de TRX/USD

MACD, grafikte güçlü bir yükseliş momentumu gösterdi. Gösterge bir yükseliş geçişi geçirdi ve boyutu artan yeşil histogramları yanıp söndü. Bu, yazının yazıldığı sırada boğaların hala sorumlu olduğu anlamına geliyordu.

Piyasa momentumunu gösteren Yönlü Hareket Endeksi, basın zamanında grafikte -DI +DI çizgisinin altında olduğundan kesinlikle oldukça yükselişteydi. Yükselen fiyat hareketini gösterdi.

Bir ralliden sonra fiyatın geri çekilme olasılığı göz ardı edilemez. TRX, son 24 saatte fiyatta çift haneli artış kaydetti. Geçen hafta, TRX %29’a yakın değer kazandı.

İlgili Okuma | TRON DAO Reserve, Alameda Research’ü Birinci Üye ve Beyaz Listedeki Kurum Olarak Atadı

Featured image from UnSplash and the chart from Tradingview.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *