«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. TRON DAO, USDD ile Stablecoin Yarışına Katılıyor

TRON DAO, USDD ile Stablecoin Yarışına Katılıyor

trx

Kripto para piyasasında stablecoin’lerin oldukça sağlam bir yeri var. Kısa süre önce en değerli stablecoin’ler listesinin ilk üçüne giren Terra USD’nin (UST) haberini duyurmuştuk. Şimdi ise TRON DAO cephesinden USDD isimli bir stablecoin hamlesi geldi.

TRON DAO, USDD ile 5 Mayıs’ya Geliyor

TRON DAO, resmi Twitter hesabı üzerinden merkeziyetsiz stablecoin’ler rekabetine katılacağını duyurdu. USDD, 5 Mayıs 2022 günü TRON ağında piyasaya sürülecek. Merkezi olmayan algoritmik stablecoin USDD, ABD dolarına sabit olacak.

Tweetin devamında, USDD‘nin matematik ve algoritmalar uygulayarak finansı herkes için erişilebilir hale getireceği söyleniyor. Herhangi bir merkezi varlığa dayanmadan kalıcı olarak var olacağı belirtilen USDD için tweet dizisi “Dünya çapındaki yedi milyar insanın tamamı için daha fazla özgürlük için birlikte çalışalım!” şeklinde sonlanıyor.

Başta da söylediğimiz gibi en değerli stablecoin’ler listesinin üçüncü sırasında UST yer alıyor. CoinGecko‘nun verilerine göre, 17,9 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan UST’nin hemen üzerinde 49,8 milyar dolarlık piyasa değerine sahip USDC yer alıyor. Lider stablecoin ise 82,9 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan USDT.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *