«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Token 2 bin Dolar Desteği Tutmak İçin Mücadele Ederken Ethereum Ropsten Testnet Birleşmesine Hazırlanıyor

Token 2 bin Dolar Desteği Tutmak İçin Mücadele Ederken Ethereum Ropsten Testnet Birleşmesine Hazırlanıyor

Token-2-bin-Dolar-Destegi-Tutmak-Icin-Mucadele-Ederken-Ethereum.png

Ethereum 2.0 güncellemesi çok fazla vızıltı ve ilgi yaratıyor ve lansmanına her zamankinden daha yakınız.

Ethereum 2.0 Testnet’e Gidiyor

Ethereum’un uzun zamandır beklenen Merge testi, pek çok kişinin umduğu oranda olmasa da ilerliyor. Ana ağa en yakın benzerliğe sahip Ethereum’un en büyük ve birincil test ağı Ropsten üzerinde test yapmak, Merge test sürecindeki bir sonraki önemli kilometre taşıdır.

Ropsten testi yapılacak 8 Haziran’da birleştirildi, Ethereum istemci geliştiricilerine göre. Birleştirmenin ana ağda ne zaman gerçekleşeceğine dair resmi bir açıklama olmamasına rağmen, bu yılın ikinci yarısında gerçekleşmesi bekleniyor.

Pazartesi günü, Ethereum DevOps geliştiricisi Parathi Jayanathi gönderilen Ropsten testnet Merge yapılandırma kodu için uygulamaya hazır olduğunu belirten bir çekme isteği.

Birleştirme, mevcut Ethereum Mainnet ve işaret zinciri PoS sisteminin birleşeceği, Ethereum’un uzun zamandır beklenen yükseltmesidir.

Ethereum Mainnet ile karşılaştırılabilir bir ağ yapısına sahip olduğundan, bu test ağı en iyi replikasyon olarak kabul edilir. Geliştiriciler artık ana ağda değişiklik yapmadan önce gerçekçi dağıtım testleri gerçekleştirebilir.

Ropsten testnet Merge, iş kanıtı (PoW) ağını, 30 Mayıs lansman tarihi ile yeni bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs katmanı test ağı ile birleştirecek. Ethereum ve Beacon Chain birleştiğinde ve ağ bir PoS ağı olduğunda ne olacağını simüle edecek.

İlgili Okuma | Yeni Veriler Çin’in Hala Küresel Bitcoin Madenciliği Hash Oranının %21’ini Kontrol Ettiğini Gösteriyor

Birleştirmenin Ethereum’un ana halka açık test ağında nasıl çalışacağını test etmek, son değerlendirmelerden biri olacaktır. Sonuç olarak, Ropsten genel test ağı, benzer bir ağ yapısı kullandığı ve geliştiricilerin çalışmalarını canlı bir ortamda test etmelerine izin verdiği için Ethereum Mainnet’in en doğru klonu olarak kabul edilir.

Çevrimiçi topluluk geliştiricileri, testnet duyurusu için heyecanlarını dile getirdiler. Prysmatic Labs’ta bir Ethereum çekirdek mühendisi olan Preston Van Loon’a göre:

Fiyat 2 bin doları tutamadı

ETH, günlük bir zaman diliminde (sarı renkte) düşen bir takozun içine düşüyor. Kama tabanının 1700 dolarlık yatay destek seviyesiyle (yeşil renkte) sıralandığını ve bu durumun bir trendin tersine döndüğünü işaret edebileceğini belirtmekte fayda var.

Sonuç olarak, boğalar yeşil bölgeyi tutabilirse, fiyatın 2450 $ statik direnç seviyesine yükselmesi daha olası olacaktır. Ayılar piyasayı baskılamaya ve yeşil destek bölgesinin altına düşmeye devam ederse, fiyatın uzun süreli bir gerileme aşaması başlatması daha olası.

ETH, geçmişte dört kez ek fiyat düşüşlerini engelleyen Bitcoin’e karşı dinamik destek (yeşil) üzerinde işlem görüyor.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, son 24 saatte yüzde 4,1 düşüşle 1,974 ABD Dolarına düşerek 2022’den bu yana değerinin yüzde 48’ini kaybetti.

ethereum

ETH/USD trades below $2k. Source: TradingView

Ve Ethereum fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.892 ABD Doları olduğu 16 Kasım 2017’de satın alan kripto yatırımcıları, yatırımlarının %60’ından biraz fazlasını kaybetmiş olacaklar.

Ethereum’un piyasa değeri, iki numaralı konumunu korumasına rağmen, zirvesinde yarım trilyon doların üzerindeyken 236 milyar dolara düştü.

İlgili Okuma | Bitcoin Göstergesi 2015’ten Beri Görülmeyen Tarihi Düşük Seviyede

Featured image from iStockPhoto, Charts from TradingView.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *