«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Terra, Tesla’yı 1.5 Milyar Dolarlık Satın Almadan Sonra İkinci En Büyük Kurumsal Bitcoin Sahibi Olarak Yendi

Terra, Tesla’yı 1.5 Milyar Dolarlık Satın Almadan Sonra İkinci En Büyük Kurumsal Bitcoin Sahibi Olarak Yendi

Terra’nın kasasını Bitcoin ile doldurma taahhüdü, 1,5 milyar dolarlık başka bir satın alma ile bir kez daha sağlamlaştı. Bu, projenin, istikrarlı kripto parası UST için bir rezerv olarak hizmet etmek üzere 10 milyar dolardan fazla BTC satın almak için verdiği taahhüdün meyvesidir. Daha da önemlisi, dijital varlığı elinde tutan şirketler söz konusu olduğunda bunun vakfın konumunu nasıl güçlendirdiğidir.

Terra Artık Tesla’dan Daha Fazla BTC Tutuyor

Terra, bitcoin satın alma çılgınlığına başlamadan önce, bunu yapmak için şimdiden harekete geçen başka kurumsal kuruluşlar vardı. Bunu düşünürken MicroStrategy, Galaxy Digital ve Tesla’nın beğenileri geliyor. MicroStrategy, en büyük BTC holdingine sahip şirket olarak liderliğini pekiştirirken, Tesla ikinci sıradaki konumunu korudu. Yani şimdiye kadar.

İlgili Okuma | Bitcoin Kurumsal Çıkışları Bir Yılın En Yüksek Seviyelerine Yakın, Daha Fazla Olumsuzluk Geliyor mu?

Onunla en son satın alma, Terra şimdi unvan için Tesla’yı yenerek ikinci en büyük kurumsal bitcoin sahibi oldu. Anlaşma, kripto para birimi komisyoncusu Genesis ve bir kripto ticareti ve risk sermayesi şirketi olan Three Arrows Capital ile birlikte tezgah üstü (OTC) bir satın alma olarak gerçekleştirildi.

Bu yılın başlarında BTC biriktirmeye başlayan Luna Foundation Guard (LFG), alımlarını hızlandırdı. Herhangi bir kurumsal bitcoin sahibinin en hızlı birikim trendlerinden biridir. İlk satın alımı Şubat ayında gerçekleşti ve şimdi, ancak üç ay sonra, kar amacı gütmeyen kuruluş şu anda toplam 80.393 BTC’ye sahip. Bunların tümü, son satın alma sırasında 2,9 milyar dolarlık bir değere ulaştı. Şu anda 48.000 BTC’de bulunan Tesla’nın sahip olduğu miktarın neredeyse iki katına sahip.

Sözü Tekrarlamak

Terra’nın kurucusu Do Kwon, ilan edildi Vakfın hazinesi için 10 milyar dolar değerinde BTC satın almayı planladığı sorulduğunda, soru ne zaman olmuştu. Uzaydaki katılımcılar, madeni paraları satın almaya başlamadan önce biraz zaman alacağını tahmin ederken, Terra başlamak için hızla ilerledi. Yavaş yavaş hazinesine BTC ekledi ve üç ay içinde 10 milyar dolarlık BTC’nin dörtte birinden fazlasını satın aldı.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC falls below $36,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

Ek bir hamlede Terra, hazinesine başka bir kripto para birimi eklemek için harekete geçti. Bu sefer bunu yapmak için Avalanche’a (AVAX) dönüyor. Vardı toplam 200 milyon dolar değerinde AVAX satın aldıDoğrudan Çığ Vakfı ile gerçekleştirilen bir ticaret.

İlgili Okuma | Bitcoin ETP Çıkışları Kurumsal Yatırımcılar Arasında Ayı Duygusunu Büyüledi

bu Luna Vakfı Muhafız rezervleri şimdi 3.23 milyar dolara yükseldi. Bitcoin, 2,93 milyar dolar değerinde toplam 80,393 BTC ile rezervlerin %90,7’sini oluşturuyor. LUNA, %4.2’lik 126.63 milyon$, %3.5’lik AVAX, %0.8’lik USDT ve %0.7’lik USDC ile ikinci en büyük payı oluşturuyor.

Featured image from Portal do Bitcoin, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *