«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Terra (LUNA) kurucusu, 11 milyon dolarına fiyat tahmini iddiasına girdi

Terra (LUNA) kurucusu, 11 milyon dolarına fiyat tahmini iddiasına girdi

luna-coin

Kripto para evreninin ne kadar ilginç ve şaşırtıcı olaylara sahne olduğu dün gece saatlerinde bir kez daha gözüktü. Terra Luna’nın dolandırıcılık olduğunu belirten bir yatırımcıya, Terra kurucusu Do Kwon’dan cevap geldi. İkili Terra fiyatı üzerine 1 senelik ve 1 milyon dolarlık iddiaya girdiler. Daha sonra aynı iddia için 10 milyon dolarlık bir teklif daha geldi. Kwon, bu teklifi de kabul etti ve ortadaki para 22 milyon dolara çıktı.

Terra Luna’nın kurucusu ve Terra’nın geliştirici şirketi olan Terraform Labs’ın CEO’su Do Kwon, Twitter üzerinden Terra için dolandırıcılık yorumunda bulunan bir kişinin iddia talebini kabul etti.

“1 milyon dolarlık iddiaya kim girmek ister?”

Sensei Algod ismindeki bir Twitter kullanıcısı, bir süredir Terra Luna’yı eleştiriyor ve fiyattaki yükselişin sürdürülebilir olmadığını, projenin de yatırımcıların parasını alacağını iddia ediyordu. Dün akşamki bir tweet’inde de eleştirilerine devam eden Sensei Algod, Do Kwon’u da etiketleyerek, “Luna’nın 1 yıl sonra, şu anki fiyatından daha az olacağına karşı kim iddiaya girmek ister?” dedi.

1’er milyon dolar, kripto podcast’çisinin hesabına gönderildi

Terra kurucusu D Kwon ise kısa bir cevap verdi ve “Ben varım” dedi. Kwon ve Sensei, 1’er milyon doları ünlü kripto para podcast’çilerinden biri olan ve Cobie olarak bilinen kişinin cüzdanına yolladılar ve onu bir nevi hakem tayin ettiler. İddia zamanında Terra Luna fiyatı 88 dolardı. Dolayısıyla 14 Mart 2023 günü, yani tam 1 sene sonra, eğer Terra Luna fiyatı 88 doların altında olursa, iddiayı Sensei kazanacak. Tersi olursa, ortadaki 2 milyon doları Do Kwon alacak.

10 milyon dolarlık bir iddia daha geldi

İkilinin 1 milyon dolarına iddiaya girmesi, Twitter’da gecenin konusu olurken, daha sonra Gicanticrebirth isimli başka bir Twitter kullanıcısı da aynı şartlarda olan ancak 10 milyon dolarlık bir iddia talebinde bulundu. Do Kwon bunu da kabul etti ve ortadaki toplam para 22 milyon dolara çıktı.

Cobie ise 22 milyon doları, bir browser eklentisinde tutmanın tehlikeli olduğunu ve hayatını kaybetmesi ya da hapse girmesi gibi fonu tehlikeye atabilecek olaylarda, fonun güvende olabilmesi için 3’te 2’lik bir çoklu imza saklama sistemi oluşturacağını, böylece iddianın sonucuna göre ortaya para koyan kişilerin de cüzdana ulaşabileceğini belirtti.

Daha sonraki dakikalarda Cobie’ye 200 milyon dolarlık iddia taleplerinin gelmesi de dikkat çekti.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *