«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Taylandlı dev enerji şirketinden Binance US ve BNB’ye yatırım

Taylandlı dev enerji şirketinden Binance US ve BNB’ye yatırım

bir-tayland-hatirasi-farkimiz-duamiz-770

Ocak ayında ülkede yerel bir borsa kurma amacıyla Binance ile ortaklık kuran Taylandlı dev enerji şirketi Gulf Energy, borsanın ABD’deki kolu olan Binance.US’e ve BNB token’a da yatırım yaptığını açıkladı. Şirket, dijital altyapı ve diğer dijital varlık fırsatlarını değerlendirmek için bu yatırımı yaptığını açıklarken, konuyla ilgili rakam ise telaffuz edilmedi.

Tayland’ın üçüncü büyük enerji şirketi Gulf Energy, Binance ile olan ortaklığını ileri bir seviyeye taşıdı. Ocak ayında, Tayland’da yerel bir borsa kurma amacıyla Binance ile ortaklık kuran Gulf Energy, şimdi de borsanın ABD’deki kolu olan Binance.US’e yatırım yaptı.

Yatırım, şirketin bünyesindeki bir alt firma vasıtasıyla yapılırken, BNB token’ın yanı sıra Binance’in ülkedeki operatörlerinden olan BAM Trading Hizmetleri adlı şirketin ihraç ettiği hisseleri de içeriyor.

BNB bilgisi verilmedi

Gulf Energy’nin Tayland Menkul Kıymetler Borsası’na yaptığı bildirime göre, BNB alımlarını şirketin alt kolu olan Gulf International Investment Limited firması yaptı. Firma ne kadar BNB token alındığıyla ilgili bilgi vermedi.

Gulf Energy, yatırımla ilgili yaptığı açıklamada bu hamlenin, şirketin dijital teknoloji altyapısı konusunda lider olma hedefleri doğrultusunda yapıldığını ve gelecekte değer kazanacak dijital varlık odaklı işlerde yeni fırsatlar görüldüğü belirtildi.

Binance ile üst üste anlaşmalar yaptılar

Hatırlanacağı üzere Taylandlı şirketin bir başka alt firması da Ocak ayında Binance ile bir başka işbirliği anlaşması yapmış ve Tayland’da kurulacak bir kripto para borsasının adımları atılmıştı. Bu anlaşmanın da 2022’nin ikinci çeyreği itibariyle tamamlanması bekleniyor.

Binance borsasınin ABD kolu olan Binace.US, 6 Nisan tarihinde 200 milyon dolarlık yatırım aldığını ve 4.5 milyar dolarlık değerlemeye ulaştığını açıklamıştı.

Taylandlı Gulf Energy şirketi, dolar milyarderi işadamı Sarath Ratanavadi tarafından yönetiliyor.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *