«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Son Dönemde Kripto Kabul Eden Markalar

Son Dönemde Kripto Kabul Eden Markalar

gucci-kripto-paralar-ile-odeme-1

Hemen hemen birçok alanda isimlerini sıkça duymaya başladığımız kripto para birimlerine olan ilgi her geçen gün artıyor. Özellikle Bitcoin kullanmanın avantajlarından yararlanmak için bazı önde gelen mağazalar ve markalar, yasal bir ödeme aracı olarak kripto para birimini kabul etmeye karar verdi. Öyle ki son dönemde birçok ünlü marka kripto para birimlerini ödeme yöntemlerine eklemek için çalışmalar başlamış durumda. Biz de sizler için son dönemde kripto para birimleri ile ödeme kabul eden ünlü markaları derledik.

Gucci

Son dönemde kripto para birimi ile ödeme kabul eden markalar arasında Gucci oldukça dikkat çekiyor. Perakende devlerinin kripto para birimleriyle ödeme alması haberleri zaman zaman gündeme geliyor. Çıkan bir habere göre Gucci de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bazı mağazalarında kripto ile ödeme kabul edecek.

son donemde kripto kabul eden markalar

Gucci, ABD’deki belirli mağazalarında kripto para birimiyle ödeme kabul edecek. Bunun için seçilen mağazalar Los Angeles’taki Rodeo Drive, New York’taki Wooster Street ve Las Vegas gibi amiral gemisi mağazalar olarak sıralanıyor.

Porsche

Listenin ikinci sırasında Porsche yer alıyor. Baltimore’un tek özel Porsche merkezi olan Porsche Towson yaptığı son açıklamada artık müşterilerin Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) ile ödeme yaparak Porsche sahibi olabileceğini duyurdu. Şirket yeni nesil ödeme yöntemlerini kabul etmek için BitPay ile ortaklık kurdu.

son donemde kripto kabul eden markalars

Mağazasında hem sıfır hem de ikinci el Porsche modellerinin satışını gerçekleştiren Porsche Towson, Bitcoin’in (BTC) yanında Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) ile de yeni nesil ödeme seçeneklerini genişletti.

Rappi

Kolombiya merkezli teslimat şirketi Rappi, Meksika’da ki hizmetlerinde kripto para ödemelerini kabul etmeye başladı.

Son Dönemde Kripto Kabul Eden Markalar

Rappi, kripto para platformları Bitpay ve Bitso ile birlikte çalışarak, yeni hizmeti desteklemek için kullanıcıların kripto para birimini uygulama içinde satın alma işlemlerini krediye dönüştürmesine olanak tanıdığını söyledi.

Equinox

Son olarak sırasında ise New York merkezli spor salonu Equinox yer aldı. The New York Post tarafından paylaşılan bilgilere göre, dünyanın lüks spor salonlarından biri olan Equinox’un hangi kripto para birimlerini kabul etti.

son donemde kripto kabul eden markalars 1

 

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *