«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Solana Son Gelişmelerden Sonra Takdir Edildi, Sonraki İşlem Seviyeleri Neler?

Solana Son Gelişmelerden Sonra Takdir Edildi, Sonraki İşlem Seviyeleri Neler?

Solana-Son-Gelismelerden-Sonra-Takdir-Edildi-Sonraki-Islem-Seviyeleri-Neler.png

Solana son 48 saatte çift hanelerde yükseldi. Madeni para, grafiğinde tekrar izlemeye başlamadan önce 43 dolara dokundu. Son 24 saatte SOL, değerinin %0,1’ini kaybetti ve yükseliş fiyatı hareketine bağlı kaldı.

Son gelişimi sayesinde Solana bir fiyat rallisi sergiledi. SOL’un teknik görünümü de basın zamanında yükselişe geçti.

Altcoin, satın alma gücünde bir artışa tanık oldu. Bu da fiyatın yükselmesinde etkili oldu. Solana, Manhattan’da kalıcı perakende satış alanı açtı.

Bu mağazalar özellikle kripto para birimleri ile ilgili her şeye adanmıştır.

Solana Spaces CEO’su Vibhu Norby ayrıca bu fiziksel Solana perakende mağazalarının her ay yaklaşık 100.000 kişiyi Solana ekosistemiyle tanıştırmak niyetinde olduğunu belirtti.

Ayrıca, gelecekte yakında sanal bir mağaza açma olasılıkları olduğunu da ima etti. Solana Vakfı’ndan bir hibe, Solana Spaces’ın Hudson Yards New York’ta bir dükkan kurmasına yardımcı oldu.

Solana Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

solana
Solana, dört saatlik grafikte 42$ olarak fiyatlandırıldı | Kaynak: TradingView’de SOLUSD

SOL yazı yazılırken 42 dolardan işlem görüyordu. Altcoin sonunda 40 dolarlık fiyat seviyesini geçebildi. Madeni para için genel direnç 47 dolarda kaldı. SOL, birkaç haftadır bu fiyat bölgesini geçmekte zorlanıyor.

Solana’nın yükseliş ivmesini sürdürmesi için, önemli bir süre boyunca 43 dolarlık tavan fiyat seviyesinin üzerinde işlem yapması gerekiyor.

Madeni para için en yakın destek hattı 40 dolar ve 38 dolardı. Madeni para 38 dolarlık fiyat tabanını kaybederse, bir sonraki destek çizgisi altcoini 36 dolardan bekliyor.

Solana’nın işlem hacmi, satış baskısının artmakta olabileceğine işaret eden küçük bir düşüş kaydetti.

Teknik Analiz

solana
Solana dört saatlik grafikte alım gücünde düşüş gösterdi | Kaynak: TradingView’de SOLUSD

SOL, aşırı alım fiyat bölgesine az önce dokunmuştu, ancak fiyat hafifçe güneye doğru hareket ettiğinden satın alma gücü de arttı. Alıcılarda bir düşüş olmasına rağmen, satın alma gücü, yazının yazıldığı sırada satış gücünden daha yüksek kaldı.

Göreceli Güç Endeksi 60’ın biraz altındaydı, bu da alıcıların grafikteki satıcıları aştığı anlamına geliyordu. SOL’nin fiyatı 20-SMA çizgisinin üzerindeydi, okuma, alıcıların grafikteki fiyat momentumunu yönlendirdiğini gösterdi. SOL ayrıca piyasada yükseliş gücünü gösteren 50-SMA ve 200-SMA çizgisinin üzerindeydi.

İlgili Okuma | Bitcoin 24k Dolarda Engelle Flört Ediyor, Neden İyileşmenin İlk Günlerinde Olabilir?

solana
Solana dört saatlik grafikte al sinyali verdi | Kaynak: TradingView’de SOLUSD

Altcoin, diğer göstergeler üzerindeki artan satın alma baskısını da yansıttı. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama resimleri momentumu ve değişimi aynı şekilde fiyatlandırır. MACD, yükseliş geçişi yaptı ve altcoin için sinyal satın almak için bağlı yeşil sinyal çubukları sundu.

Bollinger Bantları, fiyat oynaklığını ve aynı şekilde dalgalanmaları gösterir. Bantlar genişledi ve bu da altcoin fiyatının daha fazla oynaklık yaşayabileceğini gösterdi. SOL’nin yükseliş duruşunu sürdürmesi için satın alma baskısı ve daha geniş pazar gücü gerekli olacak.

İlgili Okuma | Borsa Balina Oranı Düşerken Bitcoin 24 bin Doları Kırdı

Featured image from LeewayHertz, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *