«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Solana (SOL), Düşüş Baskısı Hala Sağlam Olduğundan Geçmiş Günlerde 33 Doların Altında Sıkıştı

Solana (SOL), Düşüş Baskısı Hala Sağlam Olduğundan Geçmiş Günlerde 33 Doların Altında Sıkıştı

Solana’nın (SOL) fiyatı son birkaç gün içinde 32 ile 33 dolar arasındaki dar bir aralıktan çıkamadı.

Bu yazı itibariyle, SOL son yedi gün içinde %16,5 düşüşle 32,72$’dan işlem görüyor – ve Pazartesi günü Coingecko’nun verilerine göre Cuma günü işlem gördüğü aynı seviyede.

Analistlere göre, Solana’daki fiyat hareketinin olmaması, piyasanın kripto para biriminin yönü konusunda belirsiz olduğunu gösteriyor.

Önerilen Okuma | Litecoin (LTC), Tutarlı Ayı Sıkışmasından Sonra 50 Doların Altına Düştü

Solana 33 doları geçmişken kendini kurtaramıyor

Alıcılar yatırımlarının neredeyse %20’sini kaybettiği için Solana madeni parasının geri çekilme aşaması bu hafta kırmızı bölgeye girdi. Fiyatlar 33 dolarlık direnç seviyesini aşamadığı için düşüş eğilimi kırılmamış görünüyor.

Sonraki destek seviyesi, fiyatların bu hafta başlarında destek bulduğu 30 dolar. Bu seviye kırılırsa, Solana fiyatları 28 dolara düşebilir.

Ayılar, Cumartesi akşamı, kısa vadeli direnç olarak da çalışan 20 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) altında bir günlük mumu kapatmayı başardı. Aynı gece, Solana’nın piyasa değeri tekrar 11 milyar doların altına düştü ve bu da yüzde 10’luk bir düşüşe işaret ediyor.

Ayılar 43 dolar direnç seviyesinin yakınında aktifken, boğalar Solana para birimi için yükseliş geri dönüşü göndermeye çalışıyor. Roller coaster yolculuğuna yanıt olarak, boğalar direnç noktasının yakınında iki kez reddedildi.

SOL total market cap at $11.23 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

SOL, Geçen Hafta Değerinin %25’inden Fazlasını Kaybetti

Aynı şekilde, Solana’nın işlem hacmi oldukça mütevazı ve şu anda 620.821.685$ seviyesinde bulunuyor. Boğalar fiyatları yükseltmeye çalıştı, ancak şu ana kadar başarısız oldu.

SOL, önceki hafta değerinin dörtte birinden fazlasını kaybetti. Bu düşüş, fiyatın önemli bir direnç seviyesi olan 44 dolardan geri çekilmesiyle başladı.

Artan satış hacmi, şu anda piyasada yok gibi görünen boğalara ciddi bir yük getiriyor. Piyasa gözlemcileri, fiyatın önemli bir destek seviyesine yaklaşması durumunda bir tepki bekliyor.

Önerilen Okuma | Dogecoin (DOGE) Bir Elon Musk Tweeti – Belki Biraz Artabilir mi?

Bu arada Crema Finance, güvenliği ihlal edilmiş Solana blok zincirinde çalışan protokoller listesine katılıyor.

Pazar gününün erken saatlerinde, likidite protokolü, kullanıcıları saldırı sonucunda tüm ağ etkinliğinin iptal edildiği konusunda uyarmak için Twitter’a gitti.

Bu yıl, Solana ağı bir dizi aksilik ve zincirleme açıklardan yararlandı. Ayrıca, ağın protokolleri bozulmuştur.

Atlas VPN tarafından yapılan bir ankete göre, Solana ekosistemi bu yılın ilk üç ayında 397 milyon dolara mal olan beş hack olayı yaşadı.

Featured image from Crypto News AU, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *