«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Solana Ağ Kesintisinin Ortasında 40 Doların Altında, Ayılar Geri Döndü mü?

Solana Ağ Kesintisinin Ortasında 40 Doların Altında, Ayılar Geri Döndü mü?

Solana-Ag-Kesintisinin-Ortasinda-40-Dolarin-Altinda-Ayilar-Geri-Dondu.png

Solana şu anda düşüş trendinde, altcoin fiyatı 40 dolarlık hayati destek çizgisinin altına düştü. Bu düşüş, bir Şebeke kesintisi, bir kez daha! 4 saatten fazla süren bir kesintiye neden olan bir yazılım arızasıydı.

Solana ayrıca Ocak ayında 18 saati aşan bir başka büyük kesinti yaşadı. Bu, görünüşe göre Solana ekosistemini etkiledi, çünkü sürekli kesintiler tüccarların aynı anda portföy değerlerini kaybetmelerine neden oluyor.

Son 24 saat içinde altcoin, değerinin yaklaşık %6,4’ünü kaybetti. Geçen hafta, SOL %12’nin üzerinde değer kaybetti. Bir süre konsolidasyondan sonra SOL yükselmeye çalıştı ancak ayılar kısa süre sonra geri geldi. Altcoin 50 dolarlık kritik desteğini kaybettikten hemen sonra, o zamandan beri sürekli değer kazandı. Alım gücü de son düşüş trendi nedeniyle düştü.

Solana Fiyat Analizi: Bir Günlük Grafik

solana
Solana bir günlük grafikte 38$ olarak fiyatlandırıldı | Kaynak: TradingView’de SOLUSD

SOL yazı yazılırken 38 dolardan işlem görüyordu. 40 dolarlık kritik desteğini kaybetti ve düşüş trendindeydi. SOL mevcut fiyat seviyesinde kalmayı başaramazsa, 34 doları hedefleyebilir. Madeni para en son 2021 Ağustos ayında bu fiyat seviyelerine dokundu. Azalan trend çizgisi (sarı) piyasadaki düşüş trendi ile aynı fikirde.

Boğaların düşüş tezini geçersiz kılmak için birikmesi için, madeni paranın 50 $ denemesi gerekiyor. İşlem gören madeni paranın hacmi azalmıştı ve kırmızı renkteydi. Bu okuma, piyasada düşüş eğilimi anlamına geliyordu.

Teknik Analiz

solana
Solana bir günlük grafikte alım gücünde düşüş kaydetti | Kaynak: TradingView’de SOLUSD

SOL, Göreceli Güç Endeksinde kısaca toparlanmaya çalışmıştı, ancak yazı yazılırken gösterge bir düşüş kaydetti. Göreceli Güç Endeksi aşırı satım bölgesinin biraz üzerindeydi ancak ayıların baskısı SOL’un aşırı satıma neden olabilir.

Satıcılar piyasayı ele geçirdikçe, madeni para 20-SMA çizgisinin altına düştü. 20-SMA çizgisinin altındaki bir okuma, satıcıların piyasadaki fiyat ivmesini yönlendirdiğini gösterdi. Ancak boğalardan gelen hafif bir itme, SOL fiyatını 20-SMA’nın üzerine çekebilir ve bu da piyasadaki satış baskısını hafifletebilir.

İlgili Okuma | Solana (SOL) Bu Model Sayesinde Bir Yükseliş Kaydedebilir

solana
Solana bir günlük grafikte alım sinyali verdi | Kaynak: TradingView’de SOLUSD

Fiyat oynaklığını göstermekten sorumlu Bollinger Bantları, bir sıkıştırma serbestliği olduğunu belirtti. Sıkıştırılmış bir sürüm, esasen fiyat oynaklığının beklenebileceği anlamına gelir. Solana’nın fiyatı, yukarıdaki tablonun karışık sinyaller verdiği göz önüne alındığında her iki yönde de dalgalanabilir.

Müthiş Osilatör, mevcut fiyat momentumunu ve aynı zamanda bir değişikliği gösterir. Gösterge, bir satın alma sinyali ile birlikte momentumda bir değişiklik olduğunu gösteren yeşil sinyal çubuklarını yanıp söndü.

Tüccarlar buna göre hareket ederse, bir satın alma sinyali yükseliş olarak kabul edilebilir.

Diğer göstergelere bakıldığında, SOL hemen işlem seanslarında aynı fiyat hareketinde sıkışıp kalmış gibi görünüyor. Daha geniş pazar desteği genişletirse bir değişiklik beklenebilir.

İlgili Okuma | Bitcoin 35 Bin Dolara Geri Dönebilir mi? İşte Engel Olanlar

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *