«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Singapur: Kriptoda Kötü Davranışa Tolerans Yok

Singapur: Kriptoda Kötü Davranışa Tolerans Yok

singapur-kripto-para

Singapur’un mali düzenleyicisi Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto para sektörünü yakından takip ediyor. Singapur Para Otoritesi (MAS) baş fintech yetkilisi Sopnendu Mohanty, kısa süre önce kriptodaki kötü davranışlarla ilgili konuştu.

Singapur, Kripto Sektöründeki Kötü Davranışları Affetmeyecek

Singapur Para Otoritesi (MAS) baş fintech yetkilisi Sopnendu Mohanty, Financial Times‘a bir röportaj verdi. Mohanty, piyasadaki herhangi bir kötü davranışa toleranslarının olmadığını belirterek, “Biri kötü bir şey yaparsa, acımasız bir şekilde tepki veririz” dedi.

Burada Mohanty’nin yorumları Singapur merkezli Terraform Labs’in yaşadıklarına gönderme olarak değerlendirildi.

singapur kriptoda kotu davranisa tolerans yok 2

Mohanty’ye göre, mevcut piyasa kargaşası, dünyanın büyük ölçüde “özel para biriminde” kaybolmasının bir sonucu. Mohanty, aynı zamanda kripto firmalarına kolayca lisans verilemeyeceğini de belirtti. Düzenleyici, bu süreci yavaş ve sağlam bir şekilde ilerletecek.

MAS’ın şimdiye kadar onay verdiği şirket sayısı 14. Bu haftanın başlarında Crypto.com, Genesis ve kripto ticaret platformu Sparrow da ülkede, prensipte onay aldı.

Yakın zamanda ağır kayıplar yaşayan Three Arrows Capital, düzenleyici ortam bozulduğu için Dubai için Singapur’dan ayrılacağını açıklamıştı.

MAS, Binance’ten tüm kripto transferlerini durdurmasını istemişti. Bu isteğin ardından Binance de Singapur birimini kapattı ve lisans başvurusunu geri çekti.

Sonuç olarak, genel bir perspektiften bakarsak, Singapur’un kripto sektörüne bakışında bir değişikli olduğunu söyleyebiliriz. Ülke daha önce sektöre biraz daha sıcak bakıyordu. Ancak son aylarda sert bir duruş sergilemeye başladı.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *