«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Şimdiye Kadarki En Kötü Bitcoin Ayı Piyasaları

Şimdiye Kadarki En Kötü Bitcoin Ayı Piyasaları

Simdiye-Kadarki-En-Kotu-Bitcoin-Ayi-Piyasalari.png

Bitcoin, geçen hafta piyasayı sarsan çöküşün ardından resmi olarak başka bir ayı piyasasında. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden %70’den fazla düştükten sonra, uzaydaki yatırımcılar bu yeni fiyat trendi nedeniyle dijital varlıktan çekilmeye başladı. Ancak, bunun gibi trendler bitcoin için yeni değil. Mevcut piyasa, hala devam etmesi nedeniyle öncekilerden daha kötü görünse de, geçmişte bazı acımasız ayı piyasaları olmuştur.

Geçmişten Bir Patlama

Bunun sıra dışı bir şey olmadığını görmek için bitcoin için önceki piyasa döngülerine bakmak genellikle yardımcı olabilir. Evet, bu piyasanın boğa ve ayı trendleri tarihte kaydedilenlerden saptı ancak hala geçmişte kaydedilenlere çok benzer.

Bitcoin için ayı ve boğa piyasaları arasındaki değişim her zaman deneyimin bir parçası olmuştur. 13 yıllık mevcudiyetinde bu patlama-çöküş döngülerinden birkaçından geçti ve yakın zamanda değişmesi beklenmiyor.

İlgili Okuma | Bitcoin 20.000 Doların Üzerine Çıktıkça Tasfiyelerde 250 Milyon Doların Üzerinde

Bitcoin şu ana kadar en son döngü zirvesinden yaklaşık %73 kaybetti, ancak böyle bir şey ilk kez olmuyor. Kasım 2013 piyasasına bakıldığında, bitcoin’in 407 günlük kayıp serisini tüm zamanların en yüksek değerinin %85’inde dip ile bitirene kadar aslında düşmeye devam ettiğini gösteriyor. Bu, uzayan boğa piyasasının sonunu işaret etmişti.

Piyasadakiler için 2017 boğa ayı döngüsü, 2013’e kıyasla akıllarında daha taze. Ancak, 2013’te olduğu gibi, düşüş daha kısa sürmesine rağmen aynı acımasızdı. Yaklaşık bir yıl süren süreç, %84’lük bir dip gibi kötü bir performansla sona erdi.

bitcoin ayı piyasası

BTC bear markets are always brutal | Source: Arcane Research

Dijital varlık bu eğilimi yakından sürdürmeye devam ettiği için düşüşün devam etmesi bekleniyor. Önceki iki örneğe bakarak, tarihsel bir hareketin 80’lerin ortalarında Bitcoin’in dibe vuracağı sonucuna kolayca varılabilir. Bu nedenle, dip büyük olasılıkla içeride değil ve piyasanın BTC’yi 2022’nin sonlarında beklenen piyasa tabanından önce 11.000 $ ‘da görmesi muhtemel.

Bitcoin Takip Edecek mi?

Önceki hareketlere bakmak, bitcoin fiyatının sonunun gelebileceği bir yönü işaret etmeye yardımcı olsa da, her zaman onu büyük ölçüde etkileyebilecek yeni bilgiler ve olaylar vardır. Birincisi, makroekonomik atmosfer, son zamanlarda dijital varlığın hareketinde büyük bir oyuncu oldu. Enflasyonla ilgili korkular, sabit oranlı artışlar ve daha az likidite piyasayı sararken, bitcoin bundan doğrudan etkilenmişti.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC enters bear market | Source: BTCUSD on TradingView.com

Bu, bitcoin ve daha geniş finansal piyasalar söz konusu olduğunda daha iç içe bir pazara yol açtı. Kripto para alanı büyüdükçe, Fed kararları, borsa performansı, ABD seçimleri ve hızla artan kripto düzenlemelerinden daha fazla etkileniyor.

İlgili Okuma | Cardano Vasil Hard Fork Lansman Tarihi Belirlendi, Haber Alma Zamanı Mı?

Bununla birlikte, bitcoin için uzun vadeli oyun en iyi bahis olmaya devam ediyor. Duygular yükseldikçe, bitcoin gazileri kışın geçmesini beklerken birikmeye ve kış uykusuna yatmaya başlar. Tarihin işaret etmesi gereken bir şey varsa, bir sonraki boğa piyasasında bitcoin fiyatı 200.000 dolara kadar çıkabilir.

Featured image from Forbes, charts from Arcane Research and TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *