«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Shiba Inu Düşüş Çizgisini Kırıyor – Bir Trend Tersine Dönmesi Yakın mı?

Shiba Inu Düşüş Çizgisini Kırıyor – Bir Trend Tersine Dönmesi Yakın mı?

Shiba Inu (SHIB) ile birlikte başka bir meme coin Dogecoin (DOGE) en kötü çöküşleri yaşadı. Ancak SHIB, uzun bir süre düşüş eğilimine girdikten sonra yeşile dönerken farklı bir şarkı söylüyor.

DOGE’nin aksine, kripto topluluğu Shiba Inu’nun fiyatının geleceği konusunda çok iyimser.

Shiba Inu, Dogecoin’e rakip olduğu söylenen popüler bir köpek meme parasıdır. SHIB, kripto alanında yüksek bir performans sergiliyor ancak aynı zamanda kripto pazarının geri kalanı gibi feci bir düşüş yaşadı.

Bununla birlikte, Ekim ayında SHIB, %100’den fazla toparlandı ve 0,00008616 $’lık bir ATH’ye ulaştı.

Shiba Inu, Ethereum üzerine inşa edildi, DOGE ise kendi blok zincirine sahipti. SHIB, sosyal medyada, özellikle Twitter’da şaka gibi görüldüğü için viral oldu.

Temel olarak, Shiba Inu başlangıçta DOGE’nin başarısı ile devam edebildi, çünkü birçok insan atladı ve olumlu piyasa hislerinden komisyon almak için SHIB’yi satın aldı.

Kripto Topluluğu, SHIB İçin %101 Artış Öngörüyor

CoinMarketCap topluluğu, SHIB’nin bu yılın Temmuz ayı sonunda 0,00002065 dolar ile işlem yapacağını tahmin etti. Yaklaşık 16.403 üyeden oluşan kripto topluluğu, Shiba Inu’nun fiyatının mevcut fiyatından %101,30 veya 0,00001039 artacağını tahmin ediyor.

Bu yazı itibariyle, topluluk üyeleri Ağustos ayı için SHIB fiyatını oyladı ve 0.00001761 $ ‘a kaymasını tahmin etti.

2022 yılının Ocak ayından bu yana SHIB, çoğunlukla Mayıs ayında görülen istikrarlı bir düşüş gösteriyor, ancak iyi haber şu ki, yayın tarihi itibariyle kısa vadeli galibiyet serileri üretti.

Köpek meme madeni parası, 1 Ocak’ta görülen 0.000034 dolardan şu ana kadar 0.00001026 dolardan %60.82 oranında büyük bir düşüş yaşadı. CoinMarketCap verilerine göre, SHIB’nin toplam piyasa değeri 5,62 milyar dolar.

Kripto piyasası son derece sert bir şekilde çöktü ancak SHIB daha agresif bir çöküş yaşadı. Çoğu kripto para önceki aylarda %75 düştü, ancak SHIB toplam değerde %90 kadar kaybetti.

SHIB, DOGE’yi Geçti, Düşüş Trend Çizgisini İhlal Ediyor

Ancak Ekim ayında yükseliş hareketi gerçekleştirdiğinde SHIB, ilk 10 kripto listesinde DOGE’yi geride bırakmayı başardı. SHIB artık daha fazla yatırımcı getiren sadık ve çılgın bir topluluğa sahip.

SHIB düşüş trendi geçen yıl Kasım ayında görüldü ve fiyatlar 0.0000077$’a kadar düştü.

SHIB, özellikle kripto piyasasının yeşil ışık yakması durumunda, bir trendin tersine döndüğünü ima eden ve sağlam doğrulamaları gösteren düşüş trendi çizgisini kırmayı başardı. SHIB’nin teknik göstergeleri, yaklaşan bir yükseliş trendi olduğunu gösteriyor.

SHIB, 0.000013 dolarlık fiyat bariyerini başarılı bir şekilde aşabilirse, 0.000020 dolarlık bir sonraki hedefe geçebilir.


SHIB total market cap at $6.6 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Featured image from Cointribune, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *