«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Senatör Warren, Fidelity’nin BTC 401K Planı için Endişeli

Senatör Warren, Fidelity’nin BTC 401K Planı için Endişeli

warren

Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto paraların kullanım alanları hızla artmaya devam ederken, son dönemde birkaç şirket ise 401K planlarına Bitcoin’i (BTC) de dahil etti. Ancak devam eden dönemde, başta ABD Çalışma Bakanlığı olmak üzere kurumlar bu uygulama için endişelerini dile getirdi. Son olarak ABD Senatörü Elizabeth Warren da bu isimler arasında yerini aldı.

Senatör Warren, Fidelity'nin BTC 401K Planı için Endişeli

Senatör Warren, Fidelity’nin BTC 401K Planını Eleştirdi

ABD Senatörü Elizabeth Warren, diğer Demokrat Senatör Tina Smith ile birlikte, ABD Çalışma Bakanlığı tarafından dile getirilen benzer endişeleri destekleyerek, Fidelity’nin 401K emeklilik tasarruf hesaplarına Bitcoin‘i dahil etmelerine izin verme planını eleştirdi.

Senatör Warren ve Tina Smith, varlık yönetim şirketi Fidelity Investments’ın CEO’su Abigail Johnson’a yazdığı bir mektupta, yeni uygulama hakkında endişelerini belirttiler. Mektupta şirketin 401K planının bir kısmını Bitcoin olarak ele almanın, riskli bir varlığa yatırmasına izin verme konusunda “uygunluğunu” sorguladıklarını söylediler.

Ek olarak mektup, Bitcoin’in (BTC) değişken doğasına dikkat çekti ve ayrıca Fidelity’nin dolandırıcılık, hırsızlık ve kayıp gibi diğer risklerle nasıl başa çıkacağını da sorguladı. Senatörler şu ifadelere yer verdi:

“Kripto para birimlerine yatırım yapmak riskli ve spekülatif bir kumardır ve Fidelity’nin bu riskleri milyonlarca Amerikalının emeklilik tasarruflarıyla alacağından endişe duyuyoruz.”

Son olarak şirketin mektupta yer alan sorulara 18 Mayıs 2022 tarihine kadar yanıt vermesinin beklendiğini de belirtelim.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *