«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Satoshi Bu Sen Misin? 2010’dan Beri Uyuyan Milyon Dolarlık BTC Cüzdanında Hareketlilik Tespit Edildi!

Satoshi Bu Sen Misin? 2010’dan Beri Uyuyan Milyon Dolarlık BTC Cüzdanında Hareketlilik Tespit Edildi!

0x0-satoshi-nakamoto-kimdir-elon-muskin-tweet-attigi-satoshi-nakamoto-ne-is-yapiyor-bitcoinin-gizemli-mucidi-kimdi-1646812165427

Kripto balinalarını izleme botu olan Whale Alert, on yıldan uzun bir süredir hareketsiz halde olan bir Bitcoin (BTC) cüzdanını tespit etmeyi başardı.

Whale Alert, en son Ekim 2010’da aktif olan bir adresin yakın zamanda 20 milyon doların üzerinde değere sahip 489 Bitcoin transfer ettiğini tespit etti. Oldukça fazla Bitcoin’e sahip olan yatırımcı, bu varlıklarını bilinmeyen bir cüzdana transfer etti.

Bu adresin aktif olduğu Ekim 2010 yılında Bitcoin’in değeri yalnızca 0.17 dolardı. Şu an ise en değerli kripto varlık olan Bitcoin, adresin hareketsiz kaldığı süre boyunca %23.150.500 gibi astronomik bir değer kazandı.

Elbette bu cüzdanının uzun süredir hareket etmemesi ve hatta aktif dahi olmaması kripto topluluğunda büyük bir yankı uyandırdı ve bu cüzdan sahibinin Satoshi Nakamoto takma isimli geliştiriciye ait olup olamayacağı spekülasyonları çokça konuşuldu.

Kripto dünyasına biraz yakın olanların da bildiği üzere Satoshi’nin kim olduğu ve nerede yaşadığı uzun süredir gizemini koruyor. Satoshi’nin son mesajı Aralık 2010’da yani bu cüzdanın en son aktif olduğu günden birkaç hafta sonra Bitcoin Talk isimli forumda yayınlandı.

Aralık ayında, başka bir balina adresi daha uyandı ve o sırada yaklaşık 23,6 milyon dolar değerinde olan 500 BTC’yi bilinmeyen bir adrese taşıdı. Bu olay aynı zamanda kripto topluluğunun da ilgisini çekti, çünkü birçok teori Satoshi’ye de ait olabilir.

Bundan birkaç ay önce ise blok zinciri araştırması Sergio Lerner, Satoshi’nin şu anki BTC fiyatı göz önüne alındığında 40 milyar doların üzerinde bir değere sahip olan 1,1 milyon BTC’ye sahip olduğunu tahmin etmişti.

Bitcoin (BTC), yazı yazılırken 39.356 dolardan işlem görüyordu ve Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %40’ın üzerinde ve yedi günlük zirvesi olan 42.438 dolardan %7 değer kaybetti.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *