«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Satışlar Yoğunlaştıkça Ethereum 10 Ayın En Düşük Seviyesine Düştü

Satışlar Yoğunlaştıkça Ethereum 10 Ayın En Düşük Seviyesine Düştü

Ethereum, piyasanın geri kalanıyla birlikte düşüş eğiliminde. Yine de en dikkat çekici olanı, dijital varlığın son 24 saatteki hareketiydi. 2.000 dolar seviyesinin üzerinde kalan Ethereum sonunda ayıların baskısına yenik düştü. Bu, bir günde değerinin yaklaşık %20’sini kaybettiğini gördü ve onu etkili bir şekilde 1.600 dolar seviyesine geri itti. Bunun arkasındaki itici güç aynı kalır; büyük satışlar

Ethereum Yatırımcıları İstiyor

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’daki yatırımcılar, geçen hafta varlıklarını hızla tasfiye ediyor. Bu uzun zaman oldu ama kimse piyasanın bu kadar kanlı olacağını gerçekten tahmin edemezdi. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in ardından, Ethereum’un değeri önemli ölçüde düştü, ancak daha da ilginç olanı, dijital varlığın fiyatının düşmesine neden olan satışların miktarı.

İlgili Okuma | Bitcoin Selloff Madenci Ücreti Gelirlerini Artırıyor

Ethereum’un döviz girişi şimdi üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Yatırımcıların ellerinden geldiğince hızlı bir şekilde varlıklarını tasfiye ettiklerini gösteriyor. ETH için 7 günlük hareketli ortalamada döviz giriş hacmi, 5 Mayıs 2022’de kaydedilen önceki üç ayın en yüksek seviyesini geçerek 38.873.883,27 $ seviyesinde bulunuyor.

Bu sayı da günlük olarak beklentileri aştı ve çıkışlarla rekabet etmeye devam ediyor. Glassnode, günlük ETH girişlerinin ve çıkışlarının şu anda her biri 1,6 milyar dolar olduğunu ve 30,8 milyon dolarlık pozitif net akışla girişlerin çıkışların önünde kaldığı anlamına geldiğini bildiriyor.

Başka yerlerde, tüccarlar dijital varlığı elinde tutan yatırımcılarla aynı kararları alıyor. Son zamanlarda tasfiyeler yüksek bozuk para bardağı Ethereum tasfiyelerinin tek bir 24 saatlik dönemde 350 milyon dolara ulaştığını bildiriyor.

TradingView.com'dan Ethereum fiyat tablosu

Ethereum falls below $2,000 | Source: ETHUSD on TradingView.com

Bu ayrıca ETH vadeli işlem piyasası tarafından yansıtıldı. Piyasanın bu bölümündeki tasfiyeler, önde gelen kripto borsası Binance’de şimdi altı ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Önceki altı ayın en yüksek seviyesi 3.882.796.27$ olarak kaydedilmişti, ancak şu anda bu sayı Glassnode tarafından gözlemlendiği üzere 4.393.678.09$’da bulunuyor.

Daha da Kötü Haber

Ethereum göstergeleri her açıdan bir ayı belirtisi gösteriyor. bu 24 saatlik hareketli ortalamada en son aktif olan arz miktarı Şu anda son gün aktif 1.083.569.884 ETH’de oturan 5 ayın yeni bir en yüksek seviyesine ulaştığı bildiriliyor. Bu, yatırımcıların muhtemelen satmak için borsalara daha fazla ETH taşıdıklarını gösteriyor.

İlgili Okuma | Bitcoin Fon Oranları 30.000 Dolara Düşmesine Rağmen Hareketsiz Kaldı

Kalıcı vadeli işlem sözleşmelerine açık faizin, dijital varlık için Bybit’te yeni bir 9 aya ve Bitmex’te 19 ayın en düşük seviyesine ulaştığı bildiriliyor.

Dijital varlık kırmızıda işlem görmeye devam ediyor. Bu yazının yazıldığı sırada, ETH 1.900 $ fiyatla işlem görüyor. Şu anda toplam 229 milyar dolarlık piyasa değeri ile 10 ayın en düşük seviyesinde bulunuyor.

Featured image from CYBAVO, chart from TradingView.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *