«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Samson Mow Açıkladı: İşte Bitcoin’i Kabul Edebilecek Sıradaki Ülkeler

Samson Mow Açıkladı: İşte Bitcoin’i Kabul Edebilecek Sıradaki Ülkeler

335BIKTCEVBYNI27LLOSHAZ2TY

Eski Blockstream yöneticisi ve uzun süredir Bitcoin (BTC) savunucusu olan Samson Mow, birkaç ülkenin önümüzdeki yıllarda piyasa değerine göre önde gelen kripto varlığını benimseyeceğini düşünüyor.

Şu anda Bitcoin teknoloji şirketi JAN3’ün CEO’su olan Mow, Kitco News’e verdiği bir röportajda, yakında BTC’yi kabul edebileceğini düşündüğü bir ülkenin adını verdi.

“Panama geliyor gibi görünüyor. Sadece bir yasayı imzalamak için başkandan imza bekliyorlar. Bu oldukça beklenmedikti, Orta Afrika Cumhuriyeti bile beklenmedikti. Birdenbire ortaya çıktı. Bence kesinlikle bu yıl içinde bir başka ülkenin ortaya çıktığını görmemiz mümkün.

Aslında ben de birçok ülkede çalışıyorum, farklı yerlerde Bitcoin’ciler var. Burada iki yol var. Biri Bitcoin’i zorla kabul ettirmeye çalışmak, diğeri ise kendi başlarına çözüp ‘Tamam, Bitcoin kullanacağız’ dedikleri doğal benimseme. Bu yıl beklentilerimiz iyi görünüyor.” 

Mow’un bahsettiği, Panama Ulusal Meclisinin onayını alan kripto yasası, bireysel ve ticari işlemlerde kripto para kullanımına izin veriyor. Mow ayrıca, Meksika’da Bitcoin’in benimsenmesini teşvik etmek için ülkedeki büyük isimlerle çalıştığını da bildirdi.

“Meksika’da bazı insanlarla çalışıyorum. Indira Kempis, o bir Meksikalı senatör. Ayrıca Ricardo Salinas, Meksika’da Bitcoin’i benimsemeye çalışan Meksikalı Avengers ekibi. Birkaç kişi daha var, henüz isim vermek istemiyorum ama oyunda daha fazlası var.” 

Mow ve Blockstream, Orta Amerika ülkesinin yeni bir “Bitcoin Şehri”ni finanse etmek için kullanmayı planladığı El Salvador’un Bitcoin tahvillerinin baş mimarlarıydı.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *