«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Ripple (XRP) Son 7 Günde %16 Düşerek 0,45 Dolar Seviyesini Kırmak İçin Mücadele Ediyor

Ripple (XRP) Son 7 Günde %16 Düşerek 0,45 Dolar Seviyesini Kırmak İçin Mücadele Ediyor

Ripple (XRP), haftanın sonunda hızlı bir toparlanma yapmayı başardı. Bununla birlikte, Ripple en azından kısa vadede yükselişe geçecek mi?

Grafikte, XRP’nin aşağı doğru basamaklı olduğu görülüyor. Mevcut destek bölgesi, fiyattaki düşüşün eğrilmesine yardımcı olan 0,33 $ olarak belirlendi.

Şimdi, ayakta kalmak için boğaların Ripple’ın fiyatını bu işaretin üzerinde tutmayı başarması gerekiyor. Başarılı bir şekilde yapıldığında, Ripple (XRP) statik direnç çizgisinin üzerine çıkma eğiliminde olacaktır; özellikle 0,55 ABD dolarından ve ardından 0,68 ABD dolarına hareket edin.

Bu yazı itibariyle, kripto, son yedi gün içinde %16 düşüşle Coingecko’da 0,430831 $’dan işlem görüyor.

Önerilen Okuma | Cardano (ADA) 0,40 Dolara Geri Dönebilir – Ama 0,68 Dolar Hala Yapılabilir

SEC Vs. Ripple Case – Olumlu Yanıt Alma

Pazar günü Ripple için iyi bir gündü çünkü Cumartesi günkü %0.92’lik kazancın ardından %5.07 yükseldi. SEC v. Ripple davasının ardından Cuma günü Ripple’ın mahkeme sunumuna olumlu katılımın olmasına rağmen XRP düştü.

Ripple, William Hinman’ın 2018’de yaptığı konuşmayla ilgili olarak geçen hafta SEC’e açıkça bir yanıt verdi. Kurumsal Finansman Bölümü eski SEC Direktörü Hinman, SEC ve Ripple arasındaki bu yasal savaşta ana veya önemli figür.

Hinman, 2018 yılında yaptığı konuşmada Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olmadığını belirtmişti. SEC şimdi, Hinman’ın beyanı veya konuşması gibi e-postaları ve diğer belgeleri ve kanıt olarak kullanılabilecek diğer özel veya dahili tartışmaları örtbas etmeye çalışıyor.

XRP total market cap at $20.76 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Geri Dönerken Dalgalanma?

Birçok gösterge, Ripple’ın aşırı satıldığını gösteriyor, bu da kısa vadede yükseliş eğilimine girebileceği anlamına geliyor. Şimdi, bu geri dönüşü doğrulamak için, fiyatın daha yüksek bir zirveye ve daha yüksek bir dibe doğru aşması gerekiyor. Yükseliş momentumu yaratmak için fiyat 0,65 dolara çekilmelidir.

Ek olarak, Ripple direnç bölgesinin hemen üzerinde daha yüksek bir seviyeye çıkmayı başarırsa yapı yükseliş olarak adlandırılabilir. Bununla birlikte, son yükselen dalgası zayıf görünüyor, bu da yeniden testin bir olasılık olduğu anlamına geliyor. Dahası, direnç bölgesi de bir Ichimoku bulut, boğaların manevra yapmasını tamamen zorlaştırıyor.

Önerilen Okuma | Kripto Analisti 1 Altcoin’in Sert Düşeceğini Tahmin Ediyor – Cardano mu?

Ripple’ın fiyatı geçen yıl üç kez yeşil bölgeye ulaştığından, artık daha zayıf bir destek olarak kabul edilebilir. Şimdi, düşüş eğilimi düşerse, özellikle başka bir destek testi ile talep büyük olasılıkla arzı karşılamakta zorlanacak.

Featured image from Profit Confidential, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *