«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Ripple (XRP) Davasındaki Son Gelişme: SEC Yeni Bir Uzatma Talep Etti!

Ripple (XRP) Davasındaki Son Gelişme: SEC Yeni Bir Uzatma Talep Etti!

340x1912xsec-ripple-in-xrp-fiyatina-mudahale-edip-etmedigini-arastiriyor (2)

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple davasında sürenin uzatılması için başvuruda bulundu. Savunma avukatı ve eski federal savcı James K. Filan tarafından yayınlanan belgelere göre, SEC Mahkemeden 23 Mart’ta sona erecek olan keşif sürecini  uzatmasını istiyor.

Bu, Amerika Birleşik Devletleri pazarında ODL ile RippleNet entegrasyonu için başka bir gecikme anlamına geliyor. Ayrıca, İsteğe Bağlı Likidite (ODL), sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için XRP‘ye ihtiyaç duyuyor.

Sonuç olarak, XRP fiyatı dava tarafından fiyatta bastırılmaya devam ediyor. Bununla birlikte, kısa vadeli volatilite XRP yatırımcılarını destekledi diyebiliriz. XRP şu an geçen haftaya kıyasla yüzde 8.68 artışla 0.82 dolardan işlem görüyor.

SEC’in Ripple’a karşı hareketi hakkında daha fazla ayrıntı

SEC’in Ripple aleyhindeki hareketi, New York Güney Bölgesi’nden Sulh Hakimi Sarah Netburn’e sunuldu. Önergeye göre, SEC mahkemeden kısa bir uzatmaya izin vermesini istedi. Ancak, istek bazı koşullara bağlı. Bunlar arasında, bireysel sanıkların cevaplarını sunmasından sonra en geç bir hafta içinde gerçekleşecek olan uzatma da var. SEC şunları kaydetti;

“Mahkeme’nin 14 Mart 2022 tarihli Kararı (DKT 444) uyarınca taraflar 17 Mart 2022’de bir araya gelerek ilave keşif gerekip gerekmediğini belirlemek üzere görüştüler. Toplantı sırasında, Bireysel Davalıların avukatı, şu anda ilgili yükümlülükler kapsamında keşif yapmaya karar vermediklerini, ancak özet yargılama hareketlerine karar verilene kadar ilgili kanun yolu kapsamında keşif yapma yeteneklerini saklı tutmak istediklerini bildirdi.”

Ancak SEC, bireysel sanıkların cevabını alana kadar kanun yolu kapsamında bir keşif programını kabul etmenin erken olduğunu savundu. Böylece, sonunda XRP’nin nihai kararının ertelendiğini görebilecek bir argüman yarattı.

Bunların yanında Ripple yöneticileri de söz konusu talebi reddettiler ve hakim Sarah Netburn’e itiraz dilekçesi yazdılar. Garlinghouse ve Larsen’in avukatlarının yazdığı mektupta, SEC’nin davayı yeterince uzattığı belirtildi.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *