«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Ripple Kurucu Ortağı XRP’lerini Elden Çıkartmaya Devam Ediyor!

Ripple Kurucu Ortağı XRP’lerini Elden Çıkartmaya Devam Ediyor!

650x344-24-saatte-ripple-fiyati-yuzde-40-yukseldi-xrp-fiyati-tl-ve-dolar-bazinda-ne-kadar-oldu-1617660224156 (2)

Son günlerde piyasalarda yaşanan durgunlukla beraber yatırımcıların gözü Ripple üzerinde bulunuyor. XRP Ledger isimli Ripple topluluğundan alınan verilere göre, Ripple’ın eski kurucularından biri olan Jed McCaleb bu ayın başlarında 70 milyon adet XRP token’ını daha sattı ve bu satım işlemiyle beraber Jed McCaleb’ın toplam satışları 500 milyon token seviyesini aştı. İşte detaylar…

Ripple Eski Kurucu Ortağı’ndan 70 milyon adet XRP token satışı!

Bildiğiniz üzere Ripple’ın eski kurucu ortağı olan Jed McCaleb, XRP’den ayrılırken tazminat olarak toplam sekiz milyar dolar değerinde XRP token’ı almıştı. Güncel XRPScan verilerine göre toplam 500 milyon adeti aşan XRP token’ı satışında bulunan ünlü isim, geçtiğimiz iki hafta içerisinde “tacostand” adlı cüzdanından yaklaşık olarak 70 milyon adet XRP token satışında bulundu.

Ripple Avukatı SEC’nin Bir Sonraki Hedefini Açıkladı

Bildirdiğimiz üzere ünlü ismin 2011 yılında Ripple üzerinde çalışmaya başladığı ve 2013 yılında şirketin kurulmasıyla beraber şirketin kurucu ekibi arasında yer alan McCaleb, 2014 yılında Stellar (XLM) üzerinde çalışmak üzere şirketten ayrıldığını bildirmişti. Ünlü isim, tazminat olarak ise 8 milyar XRP token’ı almıştı. Hemen ardından ise McCaleb, Ripple olarak yeniden adlandırılan OpenCoin projesinin geliştirilmesinde ve kurulmasında rol almıştı.

Ünlü girişimci 200 milyon doların üzerinde satışta bulundu

Daha önce de belirtildiği üzere McCaleb, XRP token’ları belirli bir takvim ve adete göre alıyor. Daha sonrasında ise bu XRP token’ları, Ripple yatırımcıları ve destekçileri için satış işlemi uyguluyor. O zamandan beri periyodik olarak XRP satan ünlü isim 2022 başlarından bu yana, yazının yazıma hazırlandığı sırada değeri 200 milyon doların üzerinde olan 500 milyon adetten fazla XRP token satışında bulundu. Popüler altcoin Ripple (XRP), geçtiğimiz 12 ay içerisinde değerinin yüzde 54,2’sini kaybetse de anlık olarak 0,400932 dolardan işlem görüyor.

Analistlerden Kritik Ripple Yorumu: Sırada Ne Var?

Burada önemli bir husus olarak, McCaleb’in büyük XRP satışlarının, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) geçen yıl Ripple Labs’a karşı açtığı davadan sonra bile devam ettiğini belirtmekte fayda var. Son olarak SEC’e göre, Ripple ve iki yöneticisi “kayıtsız, devam eden bir dijital varlık menkul kıymet satışı yoluyla 1,3 milyar doları aşmakla” suçlanıyor. Bir diğer yandan ünlü girişimcinin yaptığı son XRP satışından bu yana, kripto para cüzdanı “tacostand” içerisinde halen 182,925.764 XRP token’ı daha bulunuyor.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *