«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Ripple CEO’su, şirketin ayı piyasasında nasıl ayakta kaldığını açıkladı!

Ripple CEO’su, şirketin ayı piyasasında nasıl ayakta kaldığını açıkladı!

Brad-Garlinghouse-ripple-ceo.jpg

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse yaptığı açıklamaya göre şirket piyasa koşullarına rağmen işe alım işlemlerine devam edecek. Garlinghouse yaptığı açıklamada ayı piyasasında şirketin nasıl ayakta kaldığını da açıkladı. Yakın tarihte atılan Twitter dizisinde, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, piyasanın yakın vadede “daralacağını” savunarak yaşanan son kripto çöküşü hakkında yorum yaptı. Garlinghouse’a göre uzun vadede yükseliş devam ediyor. Ayrıca kripto paraların sonunda finansal sistemin “bütünleyici bir parçası” olacağına inanıyor.

Garlinghouse, en eski kripto şirketlerinden biri olan Ripple’ın, deneyimli yöneticilere sahip olarak, uzun vadeye odaklanarak ve şeffaflıkla çalışarak önceki ayı piyasası düşüşlerini atlatmayı başardığını ifade etti.

Fed’in faiz politikası kripto piyasasını nasıl etkileyecek?

Birçok kripto şirketi işe alımını durdurmuş veya personelini küçültmeye başlamış olsa da, Ripple’ın “önemli” bir nakit dengesi kurmasından sonra ayı piyasasında alım yapabileceğini söyledi.

Bugün erken saatlerde Bitcoin, hafif bir rahatlama yaşamadan önce 20.000 dolar seviyesinin altına düşme tehlikesi yaşadı. Bazıları, kripto paranın önceki boğa döngüsü sırasında kaydedilen zirvenin altına düştüğünde bunun ilk ayı piyasası olacağını düşünüyor.

The Wall Street Journal tarafından yapılan habere göre ABD Federal Rezervi bu Çarşamba günü 75 bazlık bir zam uygulaması bekleniyor. Bu, merkez bankasının kontrol dışı enflasyonla savaşmak için giderek şahinleşmeye başlamasından bu yana 1994’ten bu yana en büyük faiz artışı olacak.

Bitcoin, varlığının yükselişi düşük faiz ortamında gelişirken, Fed’in faiz artırma politikasının kripto piyasasını sonlandıracağına dair korkular var. Faiz oranlarının 2023 ortasına kadar %4’e ulaşması bekleniyor. En son 2007’de bu kadar yüksek olduklarında, Bitcoin henüz piyasaya sürülmemişti.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *