«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Popüler Altcoin Devasa Bir Yatırım Turunu Tamamladı, Fiyat Fırladı!

Popüler Altcoin Devasa Bir Yatırım Turunu Tamamladı, Fiyat Fırladı!

bitcoin_ethereum_ve_altcoinlerde_son_durum_ne_5_ocak_btc_xrp_ve_dogecoin_kac_dolartl_oldu_h72342_0151f
  • Ethereum NFT’leri ve oyunları için bir ölçeklendirme çözümü olan Immutable X’in arkasındaki start-up, C Serisi bir finansman turunun ardından yaşadığı artıştan sonra en yeni kripto unicorn‘u (1 milyar dolar değerin üzerindeki girişimleri ifade etmektedir) haline geldi.

Oyunlar ve NFT’ler için tasarlanmış bir Ethereum katman-2 ölçekleme çözümü olan Immutable X’in arkasındaki Avustralyalı girişim Immutable, bugün gerçekleştirdiği C Serisi bir finansman turunun ardından 2.5 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştığını duyurdu. Firma, sürekli genişleyen bir kripto “unicorn’ları” listesindeki diğer şirketlerin arasına katıldı.

Çinli oyun devi Tencent ve önde gelen metaverse yatırım şirketi Animoca Brands’ın katılımıyla gerçekleştirilen 200 milyon dolarlık tura yatırım şirketi Temasek öncülük etti. Tura katılan diğer yeni yatırımcılar arasında Arrington Capital, Mirae Asset ve Liberty Global yer alırken, Alameda Research ve Possible Ventures toplam yatırımlarını artıran firmalar arasında yer alıyordu.

Bugün gerçekleştirilen bu büyük finansman turunun ardından Immutable X (IMX) kripto para biriminin fiyatı piyasa trendine rağmen kayda değer bir yükseliş yaşadı. Son 24 saate göre yaklaşık yüzde 29 yükselen altcoin, yazım sırasında 1,53 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Immutable, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir katman-2 platformu olan Immutable X’in arkasındaki şirkettir. Immutable X üzerindeki işlemler, Ethereum’un kendi ana ağındaki işlemlerden önemli ölçüde daha ucuz/daha hızlıdır ve Ethereum’un kendi yoğun enerji gerektiren proof-of-work ağındaki işlemlerden çok daha az ölçüde güç gerektirir.

Immutable X, binlerce işlemi kendi ağında toplamak ve bunları tek bir işlemle Ethereum’a bağlamak için StarkWare’in StarkEx sıfır bilgi ispatı (zero-knowledge proof)teknolojisini kullanır.

Immutable X kalabalık bir piyasada ayakta kalmaya ve Polygon, Arbitrum ve Optimism gibi diğer önemli Ethereum ölçeklendirme çözümleri arasında video oyunları ve NFT koleksiyonları için tasarlanmış bir platform olarak bir niş oluşturmaya çalışıyor.

Immutable X güçlü ortaklıklara sahip

Kısa bir süre önce, Immutable X’un; video oyunu perakendecisi GameStop’un oyun merkezli NFT pazar-yerine güç sağlayacak platform olacağı duyuruldu. GameStop’un pazar-yeri bu yıl içinde piyasaya sürülecek ve Ethereum odaklı video oyunları için tasarlanmış karakterler, silahlar ve giysiler gibi kullanıcı tarafından sahip olunan NFT öğelerine odaklanacak.

Bunun yanı sıra GameStop ve Immutable, anlaşmanın bir parçası olarak kripto oyunu yaratıcılarını Immutable X ve perakendecinin pazar-yerini geliştirmeye teşvik etmek amacıyla geçen ay 100 milyon dolarlık bir geliştirici fonu duyurdu.

Sosyal video uygulaması TikTok da geçen yıl yaratıcı odaklı NFT’leri için Immutable X’i geliştirirken, Gary Vaynerchuk’un VeeFriends Ethereum NFT projesi de Book Games NFT promosyonu için ölçeklendirme çözümünü kullandı. Önde gelen NFT pazar-yeri olan OpenSea da Immutable X’i platformuna entegre edecek ve yaklaşmakta olan kripto oyunu Ember Sword da İmmutable X üzerine inşa edilecek.

Immutable oyun pazarında da aktif

Bu ortaklıkların yanı sıra Immutable X, kendi NFT oyunlarını da geliştiren ve yayınlayan bir platform olarak biliniyor. Örneğin ilk dikkate değer kripto oyunlarından biri olan rekabetçi kart oyunu Gods Unchained de başlangıçta Ethereum’un ana ağında olmasına rağmen Immutable X’e geçiş yaptı. Firma ayrıca yaklaşmakta olan bir mobil aksiyon oyunu Guild of Guardians’ı da yayınlayacak.

C Serisi turun ardından, şu anda 165 kişiyi istihdam eden Immutable, 200 kişiyi daha işe almayı planladıklarını söyleyerek ekiplerini gelecek yıl önemli ölçüde genişleteceklerini duyurdu. Ayrıca şirket kısa süre önce, ekiplerine Riot Games’ten katılan yeni Stüdyo Baş Sorumlusu Justin Hulog da dahil olmak üzere bir dizi yönetici atamasını da duyurdu.

Immutable daha önce Eylül 2021’de 60 milyon dolarlık bir B Serisi turu ve Eylül 2019’da, iki yıl önce ise 15 milyon dolarlık A Serisi turu tamamlamıştı.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *