«
 1. Anasayfa
 2. Uncategorized
 3. Polygon’un MATIC’i Karbon Nötrlüğü Konusunda %27 Arttı

Polygon’un MATIC’i Karbon Nötrlüğü Konusunda %27 Arttı

Polygonun-MATICi-Karbon-Notrlugu-Konusunda-27-Artti.png

Göre CoinMarketCap, Poligon (MATIC) değeri, Polygon’un karbon nötr olduğu haberinden sonraki 24 saat içinde yaklaşık %27 artarak 0,55 dolara yükseldi. Bununla birlikte, madeni para hala yükseliş eğiliminde ve yazının yazıldığı an itibariyle 0,60 dolardan işlem görüyordu.

Fiyat hala ayın başında 0,66 dolardan işlem gördüğü fiyatın altında, ancak piyasadaki gerileme göz önüne alındığında, MATIC’in fiyat kazancı olumlu bir hava veriyor. Dünya çapında 18. en büyük kripto para birimi olarak yer alıyor.

İlgili Okuma | Bu Göstergelere Göre Bitcoin Dibe Vurmuş Olabilir, BTC 23K Doları Hedefliyor mu?

CoinMarketCap istatistiklerine göre, Polygon’un (MATIC) değeri yedi gün içinde yaklaşık %50 arttı. Öte yandan, Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto para birimleri bir haftalık düşüş yaşadı. Ek olarak, 27 Aralık 2021’de 2,92$’da zirve yapan Polygon, o zamandan beri yaklaşık %80 oranında düştü. Yine de 18 Haziran’da bu ayın en düşük seviyesi olan 0.31’den %50 daha yüksek.

MATIC, ilk olarak Ethereum Ağı üzerinde oluşturuldu ve şimdi varlık güvenliğini garanti etmek için Plazma tabanlı yan zincirlerle geliştirildi. Kendisini blok zincirinden bağımsız Katman-2 ölçekleme çözümü olarak adlandıran MATIC Network’ün temel amacı, ölçeklenebilir, hızlı ve güvenli blok zinciri işlemlerini mümkün kılmaktır.

MATIC fiyat tablosu
MATIC şu anda saatlik grafikte 0,6$ civarında işlem görüyor | Kaynak: MATIC/USD fiyat tablosundan Tradingview.com

Poligonun Matik Değerini Yukarıya Çeken Ana Faktör

Poligon’un değerinin artmasının nedeni başlıca iki katalizör gibi görünmektedir. Bununla birlikte, en önemlisi Polygon’un yakın tarihli duyuru 400.000$ değerinde karbon kredisini emekliye ayırarak şirketi karbon nötr hale getirdi.

Doğal tokeninin değeri, karbon nötrlüğüne ulaşmasının bir sonucu olarak önemli ölçüde arttı. Hint kripto borsası WazirX’in Ticaret Masası ayrıca şunları iddia ediyor:

Poligon (MATIC), kısa süre önce karbon nötrlüğüne ulaştı (karbon yayan ve soğuran arasında bir kararlılık). Bu, önceki birkaç gün içinde MATIC değerinde %30’luk bir sıçramaya neden oldu. MATIC için saatlik model, artan üçgen örneğinden zarar gördü. Sonraki direnç 0,73 derece olarak tahmin ediliyor.

Polygon, blog yazısında KlimaDAO ile ortaklıkları sayesinde karbon nötr hale geldiğini belirtti ve ayrıca şunları açıkladı:

KlimaDAO, Polygon’un uzun vadeli sürdürülebilirlik taahhüdünün ilk aşamasının uygulanmasına yardımcı olurken, Offsetra ile ortaklaşa olarak, emisyon noktalarının belirlenmesi ve etkili bir azaltma stratejisi geliştirmek için ağın enerji ayak izini analiz etti.

Ardından, KlimaDAO’nun ofset toplayıcı özelliğini kullanan Polygon, zincir üstü karbon piyasasından 400.000 dolar değerinde tokenize kredi satın aldı.

Buna ek olarak, Polygon, blok zincirindeki belirli projeler tarafından oluşturulan karbon kredilerini emekliye ayırmak için KlimaDAO ile işbirliği yaptı. Boğa Koşusu Orman Koruma Projesi de bu projelerden biri.

İlgili Okuma | Balina Girişleri Yüksek Kaldıkça Bitcoin Kurtarma Yavaşlıyor

Ayrıca, Santiment on-chain istatistiklerine göre, balina birikimi MATIC’in fiyat artışını yönlendiren ikinci faktör.

Kendilerinde belirtildiği gibi cıvıldamak 22 Haziran’da:

$MATIC köpekbalıkları ve balinalar yaklaşık altı haftadır oldukça büyük bir birikim eğilimindeler. 10 bin ila 10 milyon jeton arasında değişen sahiplerin katmanları, bu zaman diliminde toplu olarak çantalarına %8,7 daha fazla ekledi.

         Featured image from Flickr and chart from TradingView.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *